tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Japoska poczta w akcji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Japoska poczta w akcji

Autor: Lovtza 2013.02.12, 08:29 7 Drukuj

Choć w krajach zachodnich rozpowszechniło się dostarczanie przesyłek samochodami dostawczymi (co nie przeszkadza królować rowerom w Poczcie Polskiej), japońska Poczta polega ciągle na sprawdzonych rozwiązaniach opartych na dwóch kołach. Ten wysyp skuterów z jednego z urzędów pocztowych w mieście Fukuoka, który widzicie na filmie poniżej to wynik japońskiej tradycji wysyłania rodzinie i przyjaciołom noworocznych kartek. Najczęściej są na nich symbole chińskiego zodiaku oraz życzenia noworoczne. Kartek jest tak dużo, że oprócz pracowników poczty do ich doręczania czasowo zatrudniani są także studenci rozwożący je rowerami. Przesyłki muszą być dostarczone 1 stycznia. 

NAS Analytics TAG

Przywiązanie do małych motocykli (najczęściej są to Hondy Suprcub) nie wynika z sentymentu, ale z racjonalnych i przyziemnych przesłanek. W wielu japońskich miastach wąskie i zatłoczone ulice uniemożliwiają efektywne wykorzystanie samochodów. Motocykle o małej pojemności okazują się nie tylko szybkie, ale również ekonomiczne.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr