tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hyosung TE450
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hyosung TE450

Autor: Coobin 2008.03.27, 10:00 3 Drukuj

Hyosung jest tajwańskim producentem motocykli i pajazdów ATV głównie na azjatycki oraz europejski rynek. Jego pierwszą próbą zaistnienia na rynku sportowych ATV jest model TE450.

Hyosung TE 450 wyposażony jest w silnik o pojemności 449cm3 z czterozaworową głowicą oraz podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy. Waży 172 kg, co przy mocy 51KM czyni z niego naprawdę żwawą maszynę. Niestety jak donoszą zachodni dziennikarze po testach prasowych - tak żwawą, że strach jest nim jechać. Po prostu zawieszenie nie dotrzymuje kroku silnikowi. Tłumienie amortyzatorów jest słabe, a zawieszenie dobija na lekkich wybojach. Tak duży nadmiar mocy przy słabym zawieszeniu wręcz wystrzeliwuje quada do przodu bez żadnej kontroli nad jego torem jazdy. Do tego układ kierowniczy jest zbyt wrażliwy i sprawia trudności w kontrolowaniu maszyny. Każdą nierówność czuć na rękach, w takiej sytuacji zamontowanie amortyzatora skrętu byłoby dobrym rozwiązaniem.

Czy TE450 może konkurować z innymi czterystapiędziesiątkami uznanych marek? Niestety nie w takiej formie jak ma to miejsce obecnie. Jednak zamontowanie dobrych amortyzatorów oraz szerszych wahaczy z poprawioną geometrią uczyniłoby z TE450 prawdziwą sportową maszynę. Na pochwałę zasługują jedynie hamulce. Bardzo dobrze zachowuje się dużych rozmiarów tylna tarcza, a i złego słowa nie można powiedzieć o dobrze działających i łatwo dozowalnych hamulcach przednich.

Nasi koledzy po fachu, którzy jeździli już na TE450 nie mogli oprzeć się wrażeniu, że TE450 został zbyt szybko wprowadzony na rynek bez dokończenia prac badawczo-rozwojowych. Wiele wad czy niedociągnięć konstrukcyjnych sprawia, iż nie jest to pojazd łatwy w prowadzeniu. Niemniej jednak Hyosung ma świetną bazę w postaci modelu TE450, by niewielkim nakładem pracy stworzyć coś naprawdę dobrego. Wystarczająco dobrego, by mogło konkurować z najlepszymi, zwłaszcza, gdy zostanie utrzymana cena wynosząca około 15 tys. zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:vvv 30/09/2015 16:08

Hyosung made in korea!!!

Odpowiedz
Autor:Amil 21/09/2008 23:48

pajazdy? a co to takiego?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę