tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Husqvarna 2014 - jak grupa Volkswagena NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Husqvarna 2014 - jak grupa Volkswagena

Autor: Michał Mikulski 2013.10.18, 09:15 Drukuj

To dla nas niecodzienna sytuacja. Rzadko zdarza się na rynku motocyklowym by budować teoretycznie konkurencyjne ze sobą pojazdy na jednej, wspólnej platformie. Kiedyś w wyniku kolaboracji Kawasaki i Suzuki dostępne były bliźniacze modele RM-Z i KXF, ale to zupełnie inny temat - tam pieniądze szły do osobnych kieszeni. KTM pod brandem Husqvarny wypuszcza bogato wyposażone i inaczej zestrojone, ale nadal technologicznie prawie bliźniacze offroadówki. W przypadku samochodów to nie tylko standard, ale także jedyna opcja by przetrwać na wymagającym rynku konsumenta. To dlatego Grupa VW na jednej wspólnej platformie MQB buduje Skode Octavie, VW Golfa i Audi A3 i Seata Leona. Auta od siebie kompletnie różne w kwestii wyposażenia, grupy docelowej i wartości.

Czy to oznacza, że mamy się do takiej sytuacji przyzwyczaić? I czy to źle? Z jednej strony źle, ponieważ różnorodność rynkowa, zwłaszcza w kwestii technologicznej, będzie uboższa. Z drugiej strony dobrze, bo dostępność do części - a także ich kompatybilność - większa. Z jednej strony wyższa jakość, z drugiej te same ceny dla klientów przy niższych kosztach produkcji. To wyjątkowo ciężki temat do ugryzienia.

NAS Analytics TAG

Mój strach rozwiał sympatyczny Dyrektor Zarządzający Husqvarny, Oliver Gohering. Przyznał on, że na chwilę obecną zabrakło czasu na większe odróżnienie Husky od macierzystej marki. Nie oznacza to jednak, że nie nastąpi ono w przyszłości. Mimo zastosowania tej samej technologii, możliwości w kwestii jej wykorzystania i zestrojenia są ogromne. Do tego Huska może być w przyszłości poligonem doświadczalnym dla nowatorskich rozwiązań. Już w przyszłym roku dostępne będzie wyczynowe supermoto o pojemności 450ccm, a w przeciągu najbliższych 2 lat na rynku pojawi się także autorski dualsport o pojemności przekraczającej 600ccm (silnik LC4 z KTM?).

Ucinając już ostatecznie temat: Husqvarny na 2014 to dopracowane, mocno dopakowane w gadżety i wyjątkowo bezkompromisowe motocykle. Ja jednak osobiście czekam na coś więcej.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
uddevalla husqvarna 2014 ekipauddevalla husqvarna 2014 skok
uddevalla husqvarna 2014 na podjezdzieuddevalla husqvarna 2014 na skoku
uddevalla husqvarna 2014 czeka na wlascicielauddevalla husqvarna 2014 przy siatce
uddevalla husqvarna 2014 bez plastikowuddevalla husqvarna 2014 dyfuzor
uddevalla husqvarna 2014 manetkauddevalla husqvarna 2014 prowadnca
uddevalla husqvarna 2014 wahaczuddevalla husqvarna 2014 zebatka
uddevalla husqvarna 2014 mechanikuddevalla husqvarna 2014 paulo
uddevalla husqvarna 2014 scrubuddevalla husqvarna 2014 ledwo jade ale jade
uddevalla husqvarna 2014 wal korbowy
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę