tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Grand Prix San Marino pod znakiem zapytania NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Grand Prix San Marino pod znakiem zapytania

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2013.01.24, 10:13 Drukuj

Choć Grand Prix San Marino rozgrywane jest od lat na ternie Włoch (Misano Adriatico na włoskiej Rivierze Rimini) to runda ta oficjalnie rozgrywana jest pod flagą San Marino. Wynika to z bliskości toru (10 km od granic San Marino) i chęci promowania małej republiki na arenie międzynarodowej przez duże wydarzenie sportowe.

Tutaj jednak pojawia się mały problem. Prezes lokalnego stowarzyszenia hotelarzy oraz biura turystyczne wyraziły swój sprzeciw na temat MotoGP. Dlaczego? Otóż według wyżej wymienionych osób San Marino jest już dostatecznie znanym miejscem, którego spelendor nie potrzebuje dodatkowej pomocy w postaci rundy MotoGP. Hotelarze i biura turystyczne twierdzą także, że MotoGP nie wpłynie drastycznie na wzrost turystów w miejscowości ani też nie wniesie więcej pieniędzy do lokalnego biznesu. Według nich zdecydowanie lepiej byłoby wydać pieniądze przeznaczone na MotoGP na rozbudowę infrastruktury i ośrodków wypoczynkowych, co byłoby znacznie atrakcyjniejsze dla turystów.

NAS Analytics TAG

Tak, zgadliście. Chodzi o pieniądze. Co może być nieco kłopotliwe mając na uwadze nadal szalejącą recesję we Włoszech, która spowodowała, że w 2012 roku zamknęło się ponad 100 tys. firm.

Dodajmy tylko, że koszt zorganizowania rundy MotoGP w San Marino to około 900 tys. Euro. Ta kwota biorąc pod uwagę zamożność republiki San Marino jest nieprawdopodobnie wręcz niewielka, stąd też pojawia się pytanie, czy naprawdę chodzi o kasę. Fakt, nadal szalejąca we Włoszech recesja spowodowała zamknięcie ponad 100 tys. firm w 2012 roku, ale mamy wrażenie, że chodzi tutaj o coś innego niż pieniądze.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę