tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Graham Jarvis wygrywa Red Bull Romaniacs 2016

Graham Jarvis wygrywa Red Bull Romaniacs 2016

Autor: Beavis 2016.07.17, 07:34 Drukuj

Dobra passa Brytyjczyka trwa. Jarvis wygrywa przed Gomezem i Youngiem.

Graham Jarvis wygrywa zakończoną wczoraj 13. edycję Red Bull Romaniacs. To piąte zwycięstwo zawodnika fabrycznego zespołu Husqvarny na legendarnej, rumuńskiej imprezie. Czwartego dnia Brytyjczyk musiał tylko bezpiecznie dowieźć zwycięstwo, ostatecznie jego przewaga nad drugim Alfredo Gomezem wyniosła ponad 35 minut.

Jestem zachwycony z piątego zwycięstwa w Romaniacs. Imprezę wygrałem podczas drugiego i trzeciego dnia. Musiałem wykorzystać techniczne sekcje wyścigu, ale nawigacja też miała ogromny wpływ na wynik. Udało mi się przejść przez Romaniacs bez większych wpadek i bez problemów z motocyklem - komentował w nocie prasowej Garvis. 

W swoim stylu, Jarvis nie prowadził od samego startu - nie mógł znaleźć rytmu i wczesne prowadzenie należało do Wade’a Younga. Young ostatecznie zakończył wyścig na trzeciej lokacie. Drugi na mecie był Alfredo Gomez:

To mój trzeci rok na Romaniacs i impreza rozwija się z każdą edycją. W zeszłym roku mieliśmy do pokonania jeden bardzo trudny dzień, w tym wszystkie były trudne. Poziom zawodników się rozwija, a wyścig dostosowuje do tego poziomu. W tym roku potrzebowaliśmy ok. 7 godzin by zakończyć każdy etap, a pamiętam, że kiedyś udawało się nawet w 5. 

Red Bull Romaniacs 2016 - Top5: 

1. Graham Jarvis (Husqvarna) 27:04:55
2. Alfredo Gomez (KTM) 27:40:23
3. Wade Young (Sherco) 27:45:29
4. Mario Roman (Husqvarna) 28:07:48
5. Scott Bouverie (KTM) 30:42:45

Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie organizatora.

Foto: Husqvarna

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę