tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GP Austrii: zmiany w 10. zakręcie NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

GP Austrii: zmiany w 10. zakręcie

Autor: Beavis 2016.08.12, 09:59 Drukuj

Komisja ds. Bezpieczeństwa zmieniła układ toru Red Bull Ring jeszcze przed startem imprezy.

Obiekt w Spielberg jest mocno kontrowersyjny, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa. Idealny do ścigania samochodowego mniej sprawdza się jako tor motocyklowy. Największym problemem są oczywiście asfaltowe strefy bezpieczeństwa, gdzie samochody mają możliwość dalszego dohamowania, gdy przestrzelą zakręt. Dla motocyklistów nim mniej żwirowych pułapek, tym gorzej.

NAS Analytics TAG

Swoje trzy grosze dorzucali zawodnicy już po pierwszych, prywatnych testach w tym roku. Jedną z osób krytykujących obiekt był Casey Stoner:

Franco Uncini, przedstawiciel FIM ws. bezpieczeństwa dyskutował z zawodnikami Komisji ds. Bezpieczeństwa ewentualne kroki, które można poczynić by poprawić bezpieczeństwo na torze. Pierwszym z nich (a mam wrażenie, że nie ostatnim) jest zmiejszenie szerokości zakrętu numer 10. Jego szerokość zmniejszono z 13 do 10 metrów, ta pozornie mała różnica znacząco obniża prędkość wejścia.

Pierwsza sesja treningowa klasy MotoGP właśnie się rozpoczyna.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę