tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fiat Yamaha Cup wystartował! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fiat Yamaha Cup wystartował!

Autor: Informacja prasowa 2008.05.17, 21:51 Drukuj

W pochmurne, sobotnie popołudnie swoje zmagania na torze „Poznań" rozpoczęli zawodnicy markowego pucharu motocyklowego Fiat Yamaha Cup.

Dwudziestu pięciu zawodników, podzielonych na dwie kategorie, dla motocykli Yamaha YZF-R1 i YZF-R6, zainaugurowało dzisiaj sezon Fiat Yamaha Cup liczącym dziewięć okrążeń wyścigiem, pierwszym z ośmiu jakie dane nam będzie zobaczyć w tym sezonie.

Pierwsze starcie w klasie R1 Cup padło łupem gorzowianina Rafała Trzcińskiego, który objął prowadzenie na szóstym kółku po błędzie startującego z pierwszej pozycji Konrada Wilusza (trzeci w ubiegłorocznej edycji pucharu) z Krosna. „Nie spodziewałem się takiego wyniku!" - cieszył się wzruszony zwycięzca, piąty w FYC 2007. „Spokojnie jechałem za Konradem i chciałem zaatakować na ostatnim kółku  ale niestety zaliczył wysiadkę i nie był już w stanie mnie dogonić."

Swój pierwszy wyścig w Fiat Yamaha Cup świetnie rozpoczął Waldemar Chełkowski (R1), lecz niestety upadł na szóstym okrążeniu jadąc na świetnej trzeciej pozycji. Sytuację wykorzystał Wojciech Mańczak, który stanął na najniższym stopniu podium w klasie R1.

W R6 Cup fenomenalnie zadebiutował ubiegłoroczny zwycięzca Fiat Yamaha Cup w kategorii R1, Przemek Janik, który linię mety minął wyprzedzając debiutujących w pucharze, Marcina Małeckiego i Wojciecha Lemańskiego. „Nie chciałbym niczego ujmować moim rywalom, ale zwycięstwo przyszło dziś nadspodziewanie łatwo." - przyznał 30'latek z Warszawy. „Cieszę się tym bardziej, że moja Yamaha YZF-R6 spisywała się idealnie, a praktycznie wczoraj wyjąłem ją z pudełka i nie ruszałem ani śrubki."

Walory R6'tki podkreślał także Wojciech Lemański. „Rok temu zaczynałem swoją przygodę z wyścigami na innym motocyklu, ale po przesiadce na Yamahę jestem pod ogromnym wrażeniem jej możliwości. Myślę, że jeśli poprawię start, to będę w stanie powalczyć z Przemkiem o zwycięstwa!" - zagroził 42'latek ze Szczecina.

W tegorocznej edycji Fiat Yamaha Cup, podobnie jak rok temu, na najlepszych motocyklistów czekają wyjątkowo cenne nagrody. Zwycięzcy kategorii R1 i R6 do domów wrócą w sierpniu odpowiednio Fiatem 500 i Yamahą YZF-R6, a zdobywcy kolejnych miejsc quadami YZM 250R i skuterami Aerox RR.

Drugi wyścig Fiat Yamaha Cup klas R1 i R6 rozpocznie się jutro o godzinie 10:45, zaś druga z czterech zaplanowanych na ten sezon rund odbędzie się za dwa tygodnie. Komplet informacji na temat pucharu znaleźć można na oficjalnej stronie www.fiatyamahacup.pl

Kontakt: Michał Fiałkowski, media@fiatyamahacup.pl, 0 608 381 935,

Joanna Kazanecka, joanna.kazanecka@yamaha-motor.pl, 0 600 333 311

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę