tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Erzbergrodeo 2011 nadciąga
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Erzbergrodeo 2011 nadciąga

Autor: Eliasz Dawidson 2010.12.28, 09:51 2 Drukuj

Do małej miejscowości Eisenerz na XVII edycję Erzbergrodeo przyjadą zawodnicy z całego świata, od Norwegii po Południową Afrykę, od dalekiego Zachodniego Wybrzeża USA, aż po Japonię. Po raz pierwszy będziemy mogli oglądać uczestników tak bardzo zróżnicowanych narodowościowo, bowiem zgłoszeni są jeźdźcy z 37 krajów na 5 kontynentach. Chętnych do udziału w Red Bull Hare Scramble 2011 jest naprawdę wielu, jednak tylko 1500 osób będzie mogło stanąć do walki o zakwalifikowanie się do wyścigu głównego. Nie są to jedynie zawodowcy jeżdżący w najlepszych teamach. Wśród tych „wybrańców” jest wielu ambitnych amatorów, którzy co roku pojawiają się w sercu Austrii, aby stawić czoła górze. Setki zawodników zapisało się na listę oczekujących z nadzieją, że zwolni się dla nich miejsce i będą mogli stanąć na linii startowej do Erzbergrodeo.

Wraz z początkiem listopada, Karl Katoch, promotor zawodów, zaprezentował nowy dział na stronie imprezy, dzięki czemu możemy dowiedzieć się więcej o uczestnikach. „Tougher than Iron“ to umieszczane tygodniowo indywidualne portrety wybranych zawodników. Mają na celu pokazanie fanom, jak do Erzbergrodeo przygotowują się przedstawiciele poszczególnych sportów motocyklowych.

Najtrudniejsze zawody enduro na świecie to także bardzo ważny aspekt ekonomiczny dla miejscowości Eisenerz. Rzesze kibiców, zawodników oraz ich ekipy, które przybywają na najbardziej extremalne 5 dni w Europie, są także źródłem dochodów miejscowej ludności.
Niestety, bardzo ciekawy projekt zapewniający dodatkowe miejsca pracy, został odrzucony ze względu na wysokie koszta certyfikatu CO2. Plan budowy ogromnej instalacji do przeróbki odpadów przeszedł do historii, tak samo jak 120 nowych stanowisk pracy. Władze jednak nie poddają się i dalej walczą o pozyskanie dofinansowań, aby miejscowość leżąca w sercu Austrii mogła się rozwijać.

W roku 2011 zespoły wyślą swoich najlepszych jeźdźców, aby zmierzyli się z arcytrudną górą siejącą postrach wśród endurowców. Ukończenie wyścigu jest nie lada sukcesem, nie mówiąc już o poczynaniach prawdziwego dominatora w tych zawodach – Tadeusza Błażusiaka. Taddy jest już absolutną legendą wśród uczestników, udało mu się wygrać Red Bull Hare Scramble cztery razy z rzędu. Podczas następnej edycji stanie przed szansą, aby zdobyć górę w najlepszym czasie po raz piąty. W drodze na szczyt będzie musiał pokonać światowej klasy zawodników takich jak: Chris Birch (Nowa Zelandia), Andreas Lettenbichler (Niemcy), Graham Jarvis (Wielka Brytania), Dougie Lampkin (Wielka Brytania), Paul Bolton (Wielka Brytania), Darryl Curtis (Republika Południowej Afryki), Cory Graffunder (Kanada) oraz wielu innych gotowych do walki w roku 2011.

Trzymamy kciuki za Tadka i innych polskich zawodników.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę