tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Energica dostawcą motocykli dla Mistrzostw Świata E-bike

Energica dostawcą motocykli dla Mistrzostw Świata E-bike

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.13, 11:45 1 Drukuj

Zarządzająca cyklem MotoGP firma Dorna jest na ostatniej prostej przed debiutanckim sezonem mistrzostw świata motocykli elektrycznych. Wybrano właśnie oficjalnego i jedynego dostawcę pojazdów dla tej kategorii wyścigów - została nim włoska Energica.

Oficjalna nazwa nowej kategorii wyścigów to FIM Moto-e World Cup i będzie to najbardziej prestiżowa seria na świecie, w której wezmą udział motocykle elektryczne. Start nowej serii planowany jest w sezonie 2019, a przyszły rok poświęcony będzie na ostatnie przygotowania. Osiągi pojazdów startujących w tej kategorii będą zbliżone do obecnych motocykli wyścigowych klasy superbike.

W ostatnich dniach wybrano oficjalnego dostawcę ujednoliconych motocykli elektrycznych dla FIM Moto-e World Cup. Będzie to innowacyjna włoska firma Energica, a zawodnicy ścigać się będą na jej podrasowanym modelu Ego. W wersji szosowej jego silnik produkuje 136 KM, wersje wyścigowe będą na pewno dużo mocniejsze. Póki co, ciężko nam wyobrazić sobie zawody, w których kibice będą bardziej głośni od silników motocykli, ale to część nadchodzącej nieuchronnie rzeczywistości.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę