tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elke i Gustavo opuszczaj Polsk!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

Elke i Gustavo opuszczaj Polsk!

Autor: Lovtza 2008.02.21, 14:13 3 Drukuj

Nietuzinkowi podróżnicy opuszczają Polskę i ruszają w kierunku Azji

Pamiętacie Gustavo Cieslar i Elke Pahl? Jeśli nie, to szybko uzupełnijcie zaległości zapoznając się z naszym reportażem na temat dotychczasowego przebiegu ich wyprawy. Jak wielu z was wie Elke i Gustavo dotarli do Polski latem ubiegłego roku i po ponad pół roku spędzonym tutaj ruszają dalej. My postanowiliśmy sprawdzić jak upłynął im czas w naszym kraju i jakie są ich wrażenia z pobytu w Polsce w czasie tego mało przychylnego motocyklistom okresu w roku.

NAS Analytics TAG

To, co najbardziej zabawne, to odkrycie jak świat jest mały i jak czasem życie bywa przekorne. Gdy poznaliśmy się z Gustavo wspominał on, że jego rodzina swoimi korzeniami związana jest z Polską. Na czas zimy podróżnicy zatrzymali się w okolicy Bielsko Białej, a konkretnie w Starym Bielsku tuż obok miejscowego kościoła. Okazało się, że właśnie tutaj chrzczony był dziadek Gustavo!

Sama Polska wywarła na podróżnikach zaskakująco pozytywne wrażenie. Przede wszystkim podkreślali gościnność i serdeczność ludzi z którymi się zetknęli. Gustavo i Elke nigdy nie mieli problemów z uzyskaniem pomocy czy też gościny. W naszym kraju nie spotkało ich też nic złego. Słowa uznania usłyszeliśmy na temat naszej kuchni i kultury. Okazuje się, że jako Polacy sami oceniamy się czasem surowo odnosząc naszą rzeczywistość do bogatszych krajów. Nasi podróżnicy widzą tą sprawę zgoła inaczej. Ze zdumieniem przyjęliśmy stwierdzenie, że ich zdaniem mamy całkiem niezłe drogi i kulturalnych kierowców! Oczywiście w odniesieniu do Niemiec, czy Wielkiej Brytanii nasza drogowa rzeczywistość wygląda mało atrakcyjnie, ale Gustavo ma w pamięci bezdroża i bezprawie na drogach Ameryki Południowej. Na tym tle wypadamy wręcz znakomicie. Niewiarygodne, prawda?

Oczywiście są też minusy. Pogoda jest tym najbardziej oczywistym. Ona też była wytłumaczeniem dlaczego w naszym kraju jest tak mało motocyklistów. Podróżnicy narzekali na fakt, że kierowcy nie widzą ich w lusterkach, a kierowcy ciężarówek często zupełnie ignorują obecność jednośladów na drodze. Grunt jednak, że Gustavo i Elke opuszczają nasz kraj pełni dobrych wspomnień.

Co dalej? Po tej dłuższej przerwie plan dalszej podróży wygląda konkretnie. Przez najbliższe dwa lata trasa prowadzić będzie przez kraje południowej Azji, z których najbardziej wyczekiwanym przez podróżników jest Iran. O ile przez ostatnie kilka miesięcy parze towarzyszył samochód ze wsparciem technicznym i logistycznym, to od teraz Elke i Gustavo pozostają zdani tylko i wyłącznie na swoje motocykle. Postaramy się informować na bieżąco jak wygląda ta podróż. Zapraszamy także na stronę podróżników, gdzie znajdziecie mnóstwo zdjęć i gdzie na bieżąco śledzić możecie ich postępy: www.re-moto.com

Zdjęcia pochodzą ze strony www.re-moto.com

Motocyklem dookola swiata-POL-Chlebowo
Motocyklem dookola swiata-POL-Chlebowo 2
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Motocyklem dookola swiata-POL-Szczecin
Motocyklem dookola swiata-POL-Lubieszyn
Motocyklem dookola swiata-POL-Cieszyno
Motocyklem dookola swiata-POL-Warszawa-Yamaha Motor Poland
Motocyklem dookola swiata-POL-Jedrzejow - Krakow-Llendo al sur
Motocyklem dookola swiata-Buszyno - Suleczyno
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na gr