tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektroniczne prawo jazdy w caej UE to bogosawiestwo i przeklestwo. Cofnicie uprawnie bdzie duym problemem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektroniczne prawo jazdy w caej UE to bogosawiestwo i przeklestwo. Cofnicie uprawnie bdzie duym problemem

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.11.10, 06:54 1 Drukuj

W ostatnim czasie dużo mówi się o unijnym elektronicznym prawie jazdy i choć rozwiązanie to ma wiele plusów, to znajdzie się grono osób, którym nie do końca przypadnie ono do gustu. Mowa oczywiście o tych, którzy są na bakier z przepisami ruchu drogowego. Unia zamierza uszczelnić system cofania uprawnień i wymiany informacji.

W ostatnich miesiącach coraz głośniej mówi się o wprowadzeniu jednolitego elektronicznego dokumentu prawa jazdy, który miałby obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej. Już w lutym pojawiły się informacje o tym, że w tym roku powinny ruszyć testy takiego rozwiązania. Pracuje nad nim międzynarodowe konsorcjum, które składa się z 148 publicznych i prywatnych organizacji z 19 krajów członkowskich. Elektroniczne prawo jazdy będzie częścią programu European Digital Identity Wallet.

NAS Analytics TAG

Choć o elektronicznym prawie jazdy mówi się w samych superlatywach, to jednak znajdzie się grupa kierowców, której nie do końca ten pomysł będzie odpowiadał. Mowa oczywiście o tych, którzy nie respektują przepisów ruchu drogowego. Unia Europejska chce uszczelnić system wymiany informacji na temat kierowców. Ma to sprawić, że jeżeli kierowca straci prawo jazdy np. w Polsce, to nie będzie mógł jeździć również w Niemczech, Włoszech i innych krajach.

Jak jest teraz? Jeżeli kierowca przekroczy limit punktów karnych i zostanie mu zatrzymane prawo jazdy, to uprawnienia są cofane w systemie CEPiK. Policja nie zabiera już fizycznego dokumentu. To oznacza, że jeśli kierowca pojedzie do innego kraju, to tamtejsze służby nie będą wiedziały o tym, że cofnięto mu uprawnienia. System ma zostać uszczelniony do kwietnia 2025 r. Wiadomo też, że Unia Europejska pracuje nad wspólnym systemem przyznawania punktów karnych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr