tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dwie dziewczyny, dwa motocykle, 12000 km - dookoła Europy na VanVan 125 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dwie dziewczyny, dwa motocykle, 12000 km - dookoła Europy na VanVan 125

Autor: Informacja prasowa 2011.08.30, 14:43 8 Drukuj

Już 3. września dwie odważne kobiety wyruszą na motocyklach Suzuki VanVan 125 w trasę wokół Europy. Licząca ponad 12 000 km eskapada „Riding Across Europe” to realizacja marzeń uczestniczek oraz jak jednogłośnie podkreślają ich „życiowa przygoda”. Suzuki Motor Poland po raz kolejny patronuje wyprawie podziwiając połączenie pasji do podróżowania z pasją do motocykli.

Pomysł zrealizowania wyprawy narodził się w 2008 roku, kiedy to Weronika Kwapisz swoim pierwszym motocyklem pojechała do Santa Monica we Włoszech. Gdzieś pod Wenecją zawładnęło nią marzenie, aby poznać Europę z perspektywy siodełka motocykla. Zaczęła dzielić się swoimi przemyśleniami z koleżanką – Karoliną Dudzik, im dłużej rozmawiały, tym bardziej czuły, że chcą zrealizować tą wyprawę razem.

Weronika Kwapisz ma 26 lat i jest założycielką oraz sekretarz klubu Suzuki Cruiser Club. To pasjonatka podróży motocyklowych, a na swoim koncie ma już wiele wypraw. Towarzyszką Weroniki w wyprawie jest 25-letnia Karolina Dudzik, która również wybierała się w niezliczoną liczba samotnych podróży bliższych i dalszych.

Motocykle, których podróżują dziewczyny, to Suzuki VanVan 125. Jest to rekreacyjna odmiana enduro, zaopatrzona w czterosuwowy silnik z dwuzaworową głowicą, generujący 12 KM. Motocykl waży niewiele, bo zaledwie 122 kg. Jego charakterystycznym elementem jest specjalne ogumienie oraz szeroka kierownica ułatwiającą jazdę po nieutwardzonych gruntach, a także w ruchu miejskim.

Na obie motocyklistki czeka mnóstwo trudnych odcinków, zmienna pogoda, zmaganie z samym sobą oraz wszystkim tym, czego się nie da przewidzieć. Planują przejechać trasę: Warszawa – Budapeszt – Transfagarasan – Ohrid – Bar – Bari - Florencja – Monaco – Nice – Cannes – Barcelona – Valencia – Gibraltar – Lizbona – Porto – Bilbao – La Rochelle – Luksemburg – Bruksela - Amsterdam – Berlin – Warszawa.

Uczestniczki będą się starały jeździć głównie drogami lokalnymi. Bardzo im zależy na odwiedzaniu małych miejscowości, aby poczuć prawdziwy klimat państw przez które będą miały okazję przejeżdżać. Ich przewodnikami będą miejscowi oraz internauci. Wyprawę będzie można na bieżąco śledzić na stronie internetowej uczestniczek, ridingacross.com.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Gnypek 01/09/2011 13:46

Powodzenia!!!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę