tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati 1199 - rozrząd napędzany kołami zębatymi Advertisement
NAS Analytics TAG
2019 10 04 Husqvarna Enduro2020 billboard
NAS Analytics TAG

Ducati 1199 - rozrząd napędzany kołami zębatymi

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.08.23, 10:52 3 Drukuj

Ducati o nas nie zapomina i wypuszcza na rynek kolejną plotkę. Tym razem dotyczy ona napędu rozrządu. Zamiast stosowania swojego tradycyjnego paska, Bolończycy zwrócili się w stronę kół zębatych. Rozwiązanie stosuje już Aprilia oraz stawka MotoGP – między innymi Ducati Corse. Dzięki takiemu napędowi, motocykl powinien zyskać kilka dodatkowych koni mechanicznych, od trzech do pięciu.

Przypomnijmy, że nowy superbike z Bolonii będzie nazywał się 1199 (mówiło się też o Xtreme) i będzie miał silnik nadkwadratowy. Ducati zapowiada, że wykrzesze z siebie o około 20 KM więcej niż aktualny 1198 (co oznacza moc w okolicach 200 KM), równocześnie tracąc około 9 kg wagi. Jednym z ciekawszych rozwiązań znajdujących się na pokładzie, będzie oświetlenie w technologii LED. Fakty, które zamiast powalić Ducatistów na kolana, zmotywują ich raczej do podpalania pochodni pod oknami Gabriele Del Torchio, to brak kratownicowej ramy oraz tradycyjnego napędu rozrządu realizowanego przez pasek. Zamiast nich znajdą się silnik jako element nośny (motocykl „bez ramy”) oraz napęd zębatkami. Cóż, Ducati będzie się musiało mocno postarać w przekonywaniu, że rozwiązania pochodzą wprost z MotoGP, a 1199 jest „największym punktem zwrotnym dla Ducati w ostatniej dekadzie”.

Na podstawie wszystkich zdjęć „szpiegowskich”, jeden z grafików i jednocześnie fanów Ducati pokusił się o interpretację, jak finalnie może wyglądać Ducati 1199. Do tego już w replice Valentino Rossi. Podoba wam się?

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Maciek 23/08/2011 12:05

Przeeeeśliczny

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę