tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Debiut R2R w Poznaniu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Debiut R2R w Poznaniu

Autor: Informacja prasowa 2008.05.23, 10:14 Drukuj

Zawodnicy temu Ready2Race rozpoczęli sezon wy¶cigowy 2008

Weekend 16-18 maja był inauguracj± wy¶cigowego sezonu motocyklowego w Polsce. Na Torze Poznań odbyła się I runda motocyklowych Mistrzostw Polski oraz cykl pucharów markowych.

Był to również debiut teamu Ready2Race startuj±cego w składzie: Daniel Kuchnia z Krapkowic w woj. Opolskim - Superstock 600, Michał Bożałek oraz Łukasz Sacha, obaj z Warszawy - Klasa Rookie 600, Arek Michalski z Tarnowa - GSXR1000, Mirosław Machij z Wołowa i Radosław Skalmierski z Krakowa - GSXR 600, wszyscy trzej GSX-R Cup.

W klasie SUPERSTOCK 600 odbyły się dwa wy¶cigi. Daniel Kuchnia rywalizuj±cy o Mistrzostwo Polski podczas pierwszego, sobotniego wy¶cigu, po nieudanym starcie zaj±ł miejsce 11. W niedzielę było już dużo lepiej, przez pierwsz± połowę wy¶cigu utrzymywał  wywalczon± w eliminacji 4 pozycję, do mety dojechał ostatecznie na 7. pozycji. W klasyfikacji generalnej zajmuje 11 miejsce z 14 punktami na koncie. Liderem, z 50 pkt. jest zwycięzca obu wy¶cigów i aktualny Mistrz Polski,  Andrzej Chmielewski.

O pechu może mówić Radek Skalmierski, zeszłoroczny numer 2 Pucharu SUZUKI GSXR do 600. W eliminacjach „wykręcił" drugi czas i do wy¶cigu przymierzał się z pierwszej linii. W trakcie okr±żenia rozgrzewkowego przed startem, uszkodzeniu uległ amortyzator skrętu, co wymusiło na zawodniku rezygnację z dalszej rywalizacji. Radek obiecuje jeszcze zacieklejsz± walkę o puchar w przyszłej eliminacji, już z nowym amortyzatorem skrętu. W tym samym wy¶cigu 14. miejsce zaj±ł Mirek Machij, a w klasie pow. 600 Arkadiusz Michalski był 13.

Klasa Rookie 600, gdzie startowało naszych dwóch reprezentantów, okazała się równie emocjonuj±ca. Michał Bożałek, pomimo jazdy tylko w jednej sesji kwalifikacyjnej wywalczył drugi czas. Łukasz Sacha, uzupełnił pierwsz± linię startow± z czwartym czasem. Sam wy¶cig miał niestety bardzo feralny przebieg dla naszych zawodników. Defekt techniczny rolgazu spowodował wywrotkę Łukasza tuż przed najszybszym łukiem toru przy prędko¶ci przekraczaj±cej 200 km/h, na linii upadku znajdował się niestety drugi z naszych zawodników, Michał. Obaj zawodnicy trafili natychmiast do szpitala na badania, które na szczę¶cie nie wykazały żadnych poważnych uszkodzeń. Zawodnicy wracaj± do zdrowia i z pewno¶ci± już niedługo będ± ponownie walczyć o najwyższe stopnie podium.

Tak w dużym skrócie wygl±dała inauguracyjna runda z perspektywy R2R. Od II rundy w barwach zespołu wyst±pi nowy zawodnik - Marcin Adamczewski, który wystartuje w klasie Superbike.

Sponsorami Ready2Race s±: Rafineria Jedlicze, Hi-Tec, Mokate, E-monety, Rider, Gmina Wołów.

II runda Mistrzostw Polski już 29.05-01.06.2008. Zapraszamy

Tekst: Krzysztof ¦lusarz, Michał Bożałek

NAS Analytics TAG

Reklama


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę