tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Dakar" naszych dziadkw. Jak to si zaczo?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

"Dakar" naszych dziadkw. Jak to si zaczo?

Autor: Tomasz Szczerbicki 2022.01.05, 20:28 2 Drukuj

Ruszył rajd Dakar 2022. Każdego dnia emocjonujemy się rywalizacją na kolejnych etapach. Kibicujemy Polakom, zarówno tym jadącym na dwóch kołach, jak i czterech.

Historia tego rajdu nie jest zbyt długa, sięga roku 1979. To zaledwie 43 lata. Fascynowali się nim już nasi rodzice. Wartym przypomnienia jest, że rywalizacją w piaszczystym terenie pasjonowali się też nasi dziadkowie. Ich lokalne "Dakary" możecie oglądać na poniższych fotografiach archiwalnych z lat 1950 - 1970.     

NAS Analytics TAG

sporty motocyklowe w polsce

Im więcej piachu, wody i błota tym rywalizacja ciekawsza. Wszelkiego rodzaju rajdy typu motocrossowego cieszyły się ogromną popularnością. Spójrzcie tylko na ogromne rzesze kibiców, widoczne na drugim planie prezentowanych fotografii. Więc jak widać jest to dziedziczne, stąd dziś tak liczne rzesze polskich kibiców śledzących w mediach tegorocznego rajdu Dakar.

polscy motocyklisci offroadowi

motocykle w terenie

Zanim rajd Dakar (wcześniej Paryż - Dakar) pojawiła się i zdobyła ogromną popularność. Namiastką podobnej rywalizacji był dla motocyklistów coroczne międzynarodowe Sześciodniówki. O tym pisała prasa, tym ekscytowało się większość polskich motocyklistów. Tam również startowali polscy zawodnicy i często byli w czołówce.

motocyklowy offroad

Dziś w mediach oglądamy jak z pustynią walczą zawzięcie motocykliści, samochodziarze i quadowcy. Gorąco kibicujemy Polakom. Pamiętajmy jednak, że rywalizacją po piaszczystych bezdrożach pasjonowali się już nasi dziadkowie. Prezentowane tu fotografie pochodzą z polskich rajdowych imprez motocrossowych z lat 1950 - 1970.

motocross w polsce po wojnie

sport motocyklowy

Tomasz Szczerbicki
Dziennikarz i autor książek: tomasz-szczerbicki.pl

NAS Analytics TAG

Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    na gr