tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Daimler kupi MV Agustę? NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Daimler kupi MV Agustę?

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2014.07.17, 08:56 Drukuj

MV Agusta musi się trochę czuć jak dziecko w trakcie rozwodu rodziców. W ostatnich latach legendarny włoski koncern nie potrafi sobie znaleźć miejsca na świecie, a tym bardziej stałego właściciela. Po tym, jak na tapecie pojawił się Fiat, aktualnie Dailmer rozważa możliwość zakupu MV Agusty.

I tutaj sprawa się komplikuje, bowiem Daimler (mający w posiadaniu Mercedesa i całą dywizję lunatycznych AMG) jest jedynym niemieckim koncernem, który nie włada koncernem motocyklowym. BMW jest oczywistością, VW (Audi, Lamborghini itd.) jest w posiadaniu Ducati. Póki co nic nie jest pewne, ale plotki mówią, że MV Agusta jest już gotowa oddać 30% swoich udziałów koncernowi samochodowemu. Jakiemu ostatecznie? Tego jeszcze nie wiemy.

NAS Analytics TAG

Nie jest z kolei tajemnicą, że zastrzyk gotówki od Daimlera i bycie pod jego skrzydłami byłoby zbawienne dla MV. Oprócz tego mogłyby nastąpić zmiany w filozofii firmy, tak jak to miało miejsce w przypadku Audi, które przejęło Lambo. Czas pokaże, ale pamiętajmy, że już dawno temu mówiło się że Mercedes planuje wypuścić swój autorski projekt motocykla. Co do MV Agusty, to życzymy jej jak najlepiej. I każdy fan pięknych motocykli pewnie także.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę