tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bdne pytania na egzaminie prawa jazdy. Kuriozalna sytuacja w WORD-ach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bdne pytania na egzaminie prawa jazdy. Kuriozalna sytuacja w WORD-ach

Autor: Andrzej Sitek 2022.01.25, 09:46 Drukuj

W ostatnią sobotę (22.01.2022) do bazy pytań na prawo jazdy dołączone zostały 41 zdania. Niestety część z błędami. Ponieważ system jest ogólnokrajowy, w poniedziałek wszystkie osoby, które podchodziły do egzaminu, mogły natrafić na nieprawidłowe pytania. Jak informuje RMF24, być może konieczne będzie unieważnienie i powtórzenie wczorajszych testów.

O tym, że część zadań ma błędy, zorientowano się dopiero podczas egzaminów. Sytuacja jest kuriozalna, bo dodatkowe pytania były przygotowane przez resort infrastruktury i dopuszczone przez stojącą na straży poprawności testów komisję weryfikacyjną.  

NAS Analytics TAG

Do tej pory ustalono, że z 41 zadań aż 8 jest z błędami - na przykład w testach dotyczących znaków drogowych. Osoby, które wczoraj (24.01.2022) próbowały zdać egzamin teoretyczny i się im nie powiodło, mogą mieć uzasadnione zastrzeżenia co poprawności pytań egzaminacyjnych, a to oznacza, że mogą domagać się weryfikacji swojego testu. W skali całego kraju to setki osób.

Obecnie trwa analiza wyników egzaminów teoretycznych we wszystkich WORD-ach, co potrwa przynajmniej kilka dni.

W Polsce nie jest łatwo zdobyć prawo jazdy. Egzamin teoretyczny oblewa około 50-60 proc. kandydatów na kierowców. Część teoretyczna składa się ze zdjęć i filmów, oraz pytań do nich. Za pomocą programu komputerowego prezentowane są realne sytuacje drogowe powiązane z zadaniami w formie testu jednokrotnego wyboru. To oznacza, że prawidłowa jest tylko jedna z zaproponowanych odpowiedzi.

Pula pytań została w poprzednich latach powiększona i obecnie jest ich 3268. Do wcześniej obowiązujących zadań dołączyły nowe dotyczące tworzenia tzw. korytarza życia, jazdy na suwak, pieszych, pierwszeństwa i sygnalizacji. Egzaminowany musi odpowiedzieć na 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej, na co ma 25 minut.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr