tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW Cool Down - sposób na upał!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW Cool Down - sposób na upał!

Autor: Żmija 2013.08.06, 12:34 7 Drukuj

Produkt BMW Cool Down na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła kamizelka, jednak jej posiadanie może okazać się zbawienne w trakcie upalnych dni. Często jeżdżąc motocyklem poszukujemy przewiewnych kurtek i spodni. Kamizelka BMW Cool Down może okazać się alternatywnym rozwiązaniem dla odzieży z siatki albo po prostu uzupełnieniem naszego kompletu odzieży.

Nazwa produktu: BMW Cool Down

Jak to działa?

Kamizelka BMW Cool Down wykonana jest z materiału, który stopniowo oddaje wilgoć chłodząc tym samym ciało. Przed zastosowaniem musi być ona zmoczona zimną wodą i wyciśnięta. Założona na bieliznę termoaktywną sprawia, że w trakcie upalnych dni jest nam po prostu chłodno. Oczywiście można ją założyć także na zwykłą odzież jednak jej właściwości odczujemy najlepiej na syntetycznej bieliźnie. Wewnętrzny materiał zatrzymuje wilgoć wewnątrz swoich struktur natomiast zewnętrzna powłoka kamizelki jest wiatroodporna. Tym samym woda zatrzymana w materiale jest chłodzona przez powietrze nie przepuszczając jednak jego strumieni bezpośrednio na nasze ciało. Czas w jakim kamizelka chłodzi zależy przede wszystkim od temperatury jak i od rodzaju kurtki wierzchniej. Jak łatwo się domyśleć kurtka z siatki sprawi, że kamizelka wystawiona na większe działanie wiatru wyschnie szybciej aniżeli założona pod zwykłą kurtkę nie przepuszczającą aż tyle powietrza. Pomimo, że producent zakłada 5-6 godzin jej działania to w praktyce przy turystycznej kurtce największe chłodzenie odczuwamy do 3-4 godzin. Biorąc jednak pod uwagę przystanki wymuszone tankowaniem jest to wystarczające. 

Przeznaczenie: Jak łatwo się domyśleć jest to produkt przeznaczony na lato. Sprawdzi się zarówno w mieście jak i na długich trasach. Kamizelka jest bardzo praktyczna. Po zdjęciu i złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Pomimo, że producent rekomenduje jej zastosowanie z odzieżą typu mesh, kamizelka spokojnie sprawdzi się także przy odzieży z membraną. W tym wypadku jednak trzeba odrobinę rozpiąć zamek  w kurtce aby zwiększyć przepływ powietrza. Kamizelka z pewnością nie sprawdzi się w terenie i wszędzie tam gdzie prędkości są nieco mniejsze. Aby można było odczuć jej właściwości potrzeba stałego dopływu wiatru.

Cena: 422 zł

Ocena: 5+

Specyfikacja producenta

  • Kamizelka chłodząca z materiałem funkcyjnym HyperKewl na placach i z przodu
  • Ciągły efekt chłodzenia dzięki parowaniu dyfuzyjnemu
  • Materiał zewnętrzny: włókna funkcyjne z nylonu i poliestru
  • Boki z dużą ilością streczu
  • Zamek błyskawiczny z przodu

Kolor: Czarny
Rozmiary: uniwersalne XS-XXL.

Więcej danych producenta

Gdzie kupić?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:gambiter 06/08/2013 16:56

fajna niunia

Odpowiedz
Autor:osiolek 06/08/2013 14:06

Fajny pazur ;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę