tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Andy Meklau wraca do Polski! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Andy Meklau wraca do Polski!

Autor: Łukasz Świderek 2010.01.11, 09:34 8 Drukuj

Mistrz Polski Superbike 2009, Andy Meklau na pewno wystartuje w WMMP w sezonie 2010. Manager zespołu Suzuki GRANDys Duo, Jacek Grandys i utytułowany Austriak w miniony weekend uzgodnili wszystkie szczegóły współpracy na kolejny rok.

Ostatni raz Austriak przegrał wyścig zaliczany do WMMP w 2007 roku, chociaż wtedy nawet nie zdawał sobie sprawy, że jest u nas klasyfikowany. Od tamtej pory każdy start kończył się dla niego kompletem punktów, a dzięki czterem zwycięstwom w minionym roku został sensacyjnie Mistrzem Polski Superbike. Jak sam powiedział w wywiadzie dla Ścigacz.pl to był jeden z najważniejszych tytułów w jego długiej karierze i bardzo chciał wrócić do Polski. Jego marzenie się spełniło i w sezonie 2010 zobaczymy go już w pełnym cyklu WMMP. W miniony weekend w Austrii, Andy dogadał ostatnie szczegóły współpracy z zespołem Suzuki GRANDys Duo i powalczy o swój drugi polski tytuł. Ciekawostką jest, że nie będzie to obrona „mistrzowskiego pasa" w klasie Superbike, a nowe wyzwanie w klasie Superstock 1000. Jacek Grandys tak wyjaśnił nam zmianę klasy:

„Andy ma już na koncie tytuł w klasie Superbike, więc tym razem postanowiliśmy zrobić coś innego. Nie ukrywamy, że oprócz tytułu Mistrza Polski w klasie priorytetem jest wygranie klasyfikacji GRANDys Duo FORMULA X-Treme, chcemy w ten sposób udowodnić, że motocyklem seryjnym można wygrywać z mocnymi maszynami Superbike. Zrobiliśmy już to z Gwenem w zeszłym roku i teraz chcemy, żeby powtórzył to Andy. Bardzo się cieszę, że kolejny sezon będziemy mieli w zespole tak znakomitego zawodnika. To ważne dla teamu, ale i dla podnoszenia poziomu WMMP. Andy to wspaniały zawodnik, a swoją wiedzą i doświadczeniem z pewnością wiele pomoże polskim zawodnikom naszego zespołu."

Ścigacz.pl dowiedział się nieoficjalnie, że Meklau dla startów w Polsce zrezygnował z występów w Mistrzostwach Niemiec (propozycje zespołów nie spełniały oczekiwań), oraz ograniczył program startów w Austrii. Wiemy też, że oprócz tytułu w Polsce myśli o dobrych wynikach w Alpe Adria i dlatego we wspólnych rundach może wystartować w dwóch kategoriach, ale będzie to tylko cztery razy w roku.

meklau giabbani vi runda wmmp poznan i1 mg 0046
meklau wygrywa vi runda wmmp poznan m mg 0148
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia

Partner działu:

zostan partnerem

Wsparcie działu:

Grandys duo
yam paw
rutmar logo
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Lisek 14/01/2010 13:38

Chyba o puchar Polski!?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę