tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: wyniki siódmej rundy. Dywizja wschodnia rozpoczê³a sezon [VIDEO]

AMA Supercross: wyniki siódmej rundy. Dywizja wschodnia rozpoczê³a sezon [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.02.21, 10:54 Drukuj

Seria Monster Energy AMA Supercross przeniosła się na wschód. Runda w Minneapolis, siódma dla klasy SX450 i pierwsza dla klasy SX250 East, przyniosła wiele emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Choć nie dla wszystkich pozytywnych.

W klasie SX450 wygrał Jason Anderson, dla którego jest to trzecie zwycięstwo w sezonie, choć początkowo prowadził Cooper Webb, a później Chase Sexton. Wszystko wskazywało, że to właśnie Sexton zwycięży, jednak zawodnik Hondy rozbił się na dwie minuty przed końcem wyścigu. Anderson skrzętnie wykorzystał swoją szansę, przejął prowadzenie i utrzymał pierwszą pozycję do mety.

Lider klasyfikacji Eli Tomac miał pechowy początek wyścigu. Jego teamowy kolega, Dylan Ferrandis, wpadł w whoopsy bokiem, wjechał na linię Tomaca i przypadkowo go przewrócił. Eli musiał odrabiać straty i ostatecznie udało mu się dojechać na szóstym miejscu. Dzięki zwycięstwu Anderson zmniejszył stratę do lidera do zaledwie trzech punktów.

Obrońca tytułu Cooper Webb pojechał o wiele lepiej, niż w poprzednich rundach i zajął drugie miejsce. Webb zgarnął holeshota, ale później został wyprzedzony przez Sextona, Andersona i Malcolma Stewarta. Zanim wyścig dobiegł końca Stewart i Sexton zaliczyli upadki, a Webb chętnie przejął drugie miejsce i dojechał do mety 1,9 sekundy za Andersonem.

Marvin Musquin zajął trzecie miejsce i zaliczył pierwsze podium w sezonie. W ostatnich trzech wyścigach Marvin był początkowo dość szybki, ale w późniejszych etapach nie był zadowolony ze swojego tempa, ponieważ czołówka mu uciekała. Musquin zdobył podium dzięki wypadkom Stewarta i Sextona, ale z kolei tydzień wcześniej to on podarował podium, gdy się rozbił.

Stewart pojechał bardzo dobrze i celował w podium, dopóki nie zaliczył upadku w zakręcie. Piąte miejsce zajął Justin Barcia, a za nim uplasował się odrabiający straty Tomac.

Aaron Plessinger był siódmy, a Ken Roczen ósmy. Roczen potrzebował solidnego występu, aby przełamać kryzys, jednak rozbił się w tej samej sekcji, co Stewart i stracił kilka miejsc. Ferrandis dojechał na metę na dziewiątej pozycji, a Justin Brayton zamknął pierwszą dziesiątkę.

22. Max Anstie

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 7 rundach)

20. Joey Savatgy 27

Rywalizacja w klasie SX250 East dopiero się zaczęła. W pierwszej rundzie wygrał Jett Lawrence, który szybko wyprzedził Austina Forknera i nie oddał prowadzenia aż do mety, mimo, że rywale trzymali go w zasięgu.

Forkner, który miał fatalny sezon 2021, cieszył się nie tylko ze zdobytego holeshota, ale także z drugiego miejsca. Jego kolega z zespołu, Cameron McAdoo, był trzeci, co dało Kawasaki solidne rozpoczęcie sezonu z dwoma miejscami na podium.

Jeremy Martin i RJ Hampshire również pojechali dobrze i zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Pierce Brown pokazał szybkość w kwalifikacjach, ale miał fatalny start w wyścigu głównym i zdołał zająć szóste miejsce, a Stilez Robertson był siódmy. Enzo Lopes, Levi Kitchen i Phil Nicoletti zamknęli pierwszą dziesiątkę.