tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 500 000 dużych GS-ów zjechało z taśm

500 000 dużych GS-ów zjechało z taśm

Autor: Michał Mikulski 2014.03.21, 11:39 Drukuj

W tym tygodniu z taśmy produkcyjnej w fabryce w Berlinie zjechał półmilionowy GS z silnikiem typu boxer. BMW szczyci się, że kontynuuje tradycję zapoczątkowaną pod koniec 1980 roku, kiedy to światu został zaprezentowany model R 80 G/S. Od tego czasu jeden z najpopularniejszych motocykli niemieckiej marki ogromnie się rozwinął, budując zresztą mocno oblegany w ostatnich czasach segment turystycznych enduro.

Pierwszy GS posiadał chłodzony powietrzem silnik o pojemności sięgającej 800ccm i mocy w granicach 50KM. Zaprezentowany w zeszłym roku nowy R 1200 GS (który mieliśmy okazję testować) to pierwszy model wyposażony w jednostkę napędową chłodzoną cieczą.

Foto: BMW

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę