tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 5 lat wizienia i 15 lat bez prawa jazdy! Co zrobi ten motocyklista?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

5 lat wizienia i 15 lat bez prawa jazdy! Co zrobi ten motocyklista?

Autor: Alonzo 2024.04.11, 21:23 2 Drukuj

Zaczęło się całkiem niewinnie. Potem, w pewnym momencie motocyklistę jakby opętał demon. Zaczął uciekać przed policją. Zatrzymany nie był w stanie powiedzieć, dlaczego to zrobił. Konsekwencje ucieczki przed wrocławską policją mogą być dla niego bardzo poważne.

Każdy, kto jeździ motocyklem, zrozumie, dlaczego wykroczenie tego motocyklisty tak łatwo jest popełnić. Motocykl potrzebuje niewiele z szerokości drogi, by poruszać się bezkolizyjnie między innymi pojazdami. Słynne już przeciskanie się między samochodami w korku jest tego najlepszym przykładem.

NAS Analytics TAG

Oznakowanie dróg jest projektowane pod kątem kierowców samochodów. Nikt nie myśli o motocyklistach, ustawiając zakazy wyprzedzania, czy malując linie na drodze. Jednak ograniczenia, mające na celu poprawę bezpieczeństwa, tak samo dotyczą motocyklistów, jak i kierowców ciężarówek z naczepą. W efekcie w miejscu, gdzie motocyklista może przejechać bezpiecznie, musi się on zastosować do tych samych ograniczeń, co kierowca wielotonowej ciężarówki.

Taka sytuacja miała miejsce na początku tego filmu:

Motocyklista, wyprzedzając auta, przejechał ciągłą linię na jezdni. Zapewne gdyby taki manewr wykonał kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, zmroziłoby to krew w żyłach widzów i wywołało lawinę wołań o pomstę do nieba. Gdy jest się motocyklistą, to w pierwszej chwili nie zauważa się nawet, że przedstawiony na filmie kierowca jednośladu łamie jakieś przepisy. Wszystko wygląda niegroźnie.

Niestety pech chciał, że film był rejestrowany przez nieoznakowany samochód policyjny, a całe zdarzenia policjanci w pełnym majestacie prawa uznali za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Podjęli pościg za motocyklistą, wymagając od niego, by zatrzymał się w bezpiecznym miejscu. Na początku motocyklista zdawał się chcieć zastosować się do poleceń policjantów, ale nagle jakby opętał go zły duch. Zrobił coś, co w świetle poprzednich scen filmu wydaje się całkowicie irracjonalne. Zaczął mianowicie poważnie naruszać przepisy ruchu drogowego, stwarzając już duże zagrożenie dla siebie i dla innych uczestników ruchu.

Cała historia zakończyła się dla motocyklisty źle, a za wykroczenia, utrwalone na wideo rejestratorze patrolu policji, sprawcy wykroczeń grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności oraz do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Film ten rozpowszechnia policja ku przestrodze, by w przyszłości żaden motocyklista nie powtórzył fatalnych błędów tego nieszczęśnika.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr