tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 VI Runda WMMP - ostatnie emocje

VI Runda WMMP - ostatnie emocje

Autor: BadYunior 2007.09.10, 10:09 2 Drukuj

Zakończył się drugi dzień motocyklowych zmagań na torze Poznań.

Drugi dzień wyścigowego poznańskiego weekendu upłynął pod znakiem fascynujących wyścigów klas Mistrzostw Polski. Na dziś zaplanowane zostały ostatnie wyścigi klas Mistrzowskich a co za tym idzie ostateczne rozstrzygnięcia walki o tytuły. Dotyczyło to zwłaszcza dwóch z nich, bowiem w klasie Superstock 1000 tytuł już wcześniej powędrował do Pawła Szkopka.

W klasie Superbike, biorąc pod uwagę wczorajszy wynik i świetny start Huberta Tomaszewskiego, który przyjechał przed Januszem Oskaldowiczem, dziś nie mogliśmy się spodziewać już pewnego miejsca oraz tytułu dla łodzianina. I faktycznie, tym razem plany pokrzyżowała mu fantastyczna jazda Sławka Grausama, który dogadał się ze swoim Kawasaki i na mokrym torze był tuż za zwycięzcą, Irkiem Sikorą. W klasyfikacji Superstock 1000 pod nieobecność Pawła Szkopka, który wycofał się ze startu na skutek wczorajszej kontuzji, zwyciężył Bartek Wiczyński. W tej klasyfikacji zresztą startowała dziś najmniejsza ilość zawodników z całego sezonu.

Niezwykłe emocje czekały nas w wyścigu Superstock 600. Oto bowiem, po raz pierwszy w starciu Marka Szkopka i Andrzeja Chmielewskiego pojawił się Marcin Kałdowski, zeszłoroczny Mistrz Polski w tej klasie. Jednak po starcie zakusy na dobre miejsce pokrzyżowała mu decyzja sędziów, którzy nałożyli na niego karę przejazdu przez depot. Spowodowało to jego spadek na ostatnią pozycję w wyścigu i konieczność gonienia stawki zawodników. Jednak po sześciu okrążeniach, jakiekolwiek plany udaremniła pogoda, powodując przerwanie wyścigu i konieczność jego powtórzenia. Od nowa rozpoczęty wyścig wygrała niespodziewanie Monika Jaworska.

Ostateczne rozstrzygnięcia dokonały się także w klasach Pucharu PZM. Daniel Bukowski odszedł do klasy Superstock 600, a jego zwykłe miejsce na podium zajął Igor Piasecki. W klasie Rookie powyżej 600 zwyciężył sąsiad zza zachodniej granicy, Stefan Ramsow.

W przeniesionym na dzień dzisiejszy wyścigu Pucharu Hondy CBR125 pierwsza linię mety przekroczyła Monika Jaworska, z tym że w kwalifikacji wyścigu komplet punktów za dzisiejszy start otrzymał Antoni Kupiński. Sebastian Bursig, wygrał dzisiejszy wyścig BMW Cup. Uczynił to walcząc do samego końca z Przemkiem Janikiem.W klasie Suzuki GSX-R 600 pierwsze miejsce zajął Grzegorz Nowak. Rafał Łyko natomiast został zwycięzcą wyścigu Suzuki o pojemności powyżej 600ccm. W odróżnieniu od wczorajszego, dziś triumfatorem Pucharu Hyosunga został Hatan Vitezslav niespodziewanie wygrywając z Jakubem Glaserem. Bez niespodzianek obyło się w wyścigu klasyYamaha R1, gdzie podobnie jak wczoraj pierwszy przez metę przejechał Christof Bursig. W klasie Yamaha R6 zwyciężył, stojący wczoraj na trzecim miejscu na podium, Tomasz Ciszewski, przed Marcinem Dziawerem.

Bezpośrednio po zakończeniu wyścigów odbyła się także ceremonia wręczenia nagród za cały sezon startów w klasyfikacjach generalnych wyścigów.