REJESTRACJA | LOGOWANIE

Sprzedaż jednośladów w lipcu 2011 - spadki

Piotr Jędrzejak

23/08/2011, 13:27 1
DRUKUJ

O ile ostatnie miesiące były całkiem pozytywne biorąc pod uwagę statystyki wydanych dowodów rejestracyjnych, to lipiec okazał się słaby. Dwa sezony temu, w roku 2009 zanotowano bardzo wysokie spadki, głównie ze względu na kiepską sytuację rynkową. Lipiec 2010 wprawdzie okazał się miesiącem ze wzrostami, jednak patrząc przez pryzmat 2009 r., można mówić raczej o braku spadków.

W takim świetle tendencja spadkowa w lipcu 2011 nie napawa optymizmem. Wprawdzie miesiąc ten nie był idealny do jazdy na motocyklu, ale 15-procentowe obniżenie sprzedaży motocykli nowych jest już pewnym problemem w salonach. Jeszcze gorsza sytuacja jest w przypadku motorowerów nowych. Dla jednośladów używanych wahania są raczej nieznaczne. Miejmy nadzieję, że w następnych miesiącach znowu powrócą wzrosty sprzedaży.

Liczba pierwszych rejestracji
Lipiec 2010 Lipiec 2011 Zmiana
Motocykle nowe 1119 947 - 15,4%
Motocykle używane 4710 4460 - 5,3%
Motorowery nowe 13703 10004 - 27%
Motorowery używane 2715 2827 + 4,1%
Źródło: Samar
24/08/2011 15:22 Michał Mally
Sprzedaż jednośladów w lipcu 2011 - spadki

Porównywanie do siebie konkretnych (wyrwanych z kalendarza) miesięcy nie daje zbyt dobrego poglądu - dlaczego nie prezentujecie tych danych w ujęciu rok do roku? Wydawałoby się to naturalnym podejściem.

odpowiedz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.