tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przedostatnia runda MML w Karolinie ju¿ za nami

Przedostatnia runda MML w Karolinie ju¿ za nami

Autor: Informacja prasowa 2015.09.29, 12:16 Drukuj

W minioną niedzielę, 27 września na torze Karolin pod Łęczną, dzięki pomocy Gminy Miasto Lublin odbyły się zawody V rundy Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Mimo bardzo niekorzystnej pogody na dzień przed zawodami, pojawiło się wielu entuzjastów sportu motocyklowego. Na starcie stanęło ponad osiemdziesięciu zawodników i zawodniczek. Tradycyjnie na MML nie zabrakło również gości z Białorusi i Ukrainy. Niemal, we wszystkich kategoriach trwały prawdziwie, międzynarodowe zmagania.

W prestiżowej klasie Open A po równej jeździe w obu wyścigach wygrał Kamil Osieleniec z KM Cross Lublin, drugie miejsce zajął przedstawiciel Ukrainy Dymitr Czernow, a trzeci był Aleksander Sazanawiec z Białorusi. Największym pechowcem najmocniejszej klasy okazał się Dominik Małecki z KM Cross. W pierwszym wyścigu długo znajdował się na prowadzeniu, ale przez awarię motocykla nie ukończył biegu. W drugim wyścigu, tuż po starcie Dominik miał groźnie wyglądającą kolizję z innym zawodnikiem i również nie ukończył wyścigu. Piotr Więckowski, który sam startował w klasie Weteran podsumował występ Kamila Osieleńca:

"Kamil dobrze wykorzystał swoją okazję, wynikającą z pecha Dominika Małeckiego i absencję Maćka Więckowskiego i Karola Kędzierskiego z powodu kontuzji. Widać że starty w Niemczech w ADAC wiele go nauczyły nauczyły."

O wiele więcej szczęścia miał w niedzielę drugi, młodszy z braci Małeckich. Wiktor z powodzeniem startował w klasie MX85 gdzie zwyciężył. Drugie miejsce na podium zajął inny lublinianin - Arek Pryk, a trzecie zawodnik z Ukrainy - Dymitr Cap. W klasie Open B dwa najwyższe miejsca na podium zajęli zawodnicy z Ukrainy. Wygrał Wadim Gradyski, drugi był Stanisław Ogorodnik, a trzeci Arkadiusz Małyska. Z kolei najmniejszą klasę Mini wygrał młody Białorusin - Artur Stiepanczuk, drugi był Michał Psiuk, a za nim Kuba Głąb. Klasę Open C także wygrał przedstawiciel Białorusi - Aleksander Stiepanczuk, ojciec zwycięzcy klasy Mini. Tylko w dwóch klasach na podium nie stanęli goście z zza granicy. Klasę Weteranów wygrał Lesław Oczoś z Raptora Rzeszów, a klasę Kobiet Eliza Kubera z KM Cross Lublin.

To nie była ostatnia odsłona cyklu MML w sezonie 2015. Emocjonująca ostatnia runda odbędzie się już za niecały miesiąc, 18 października 2015 r. na torze Cegielnia Wierzchowina. Do zobaczenia!