REJESTRACJA | LOGOWANIE

Pierwszy Puchar Polski FMX - Skillz Up Cup w Kwidzynie za nami

Informacja prasowa

06/06/2011, 12:40 5
DRUKUJ

Bartek Ogłaza wygrywa pierwsze w historii zawody Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up Cup! Niespełna 200-stu zawodników Cross Country, walczących w operacji pustynna burza o punkty Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Prawie 5 tysięcy kibiców podczas 2 dni imprezy było świadkami z pewnością jednej z najciekawszych i najlepiej zorganizowanych imprez motorowych w kraju.

Rywalizacja w zawodach Cross Country na torze w Kwidzynie mimo doskonale przygotowanej, nawadnianej  trasy nie była łatwa ze względu lejący się z nieba żar i tumany kurzu generowane przez pędzących zawodników. Sekcja motocross, a więc jedna z bardziej widowiskowych części toru dostarczyła kibicom wiele emocji pierwszego dnia w Mistrzostwach. Najlepiej zaprezentowali  się w swoich klasach Mateusz Wojciechowski, Karol Kędzierski, Łukasz Kurowski, Adrian Piłat oraz Kacper Romaniec. Drugiego dnia pod nieobecność Mateusza Wojciechowskiego najlepszy wynik zanotował zanany z Rajdu Dakar Łukasz Łaskawiec. W klasie Senior 1 ponownie wygrał Karol Kędzierski, a w pozostałych kategoriach w niedzielnych biegach wygrywali Rafał Kiczko, Piotr Szczepanek oraz Filip Więckowski. Szczegółowe wyniki znajdziecie niżej.

Drugiego dnia zmagań odbyła się pierwsza runda Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie – Skillz Up Cup. Zawodnicy walczyli w dwóch konkursach: Freestyle oraz Best Whip. W obu dyscyplinach bezkonkurencyjny okazał się Bartek Ogłaza. Po piętach jednak deptała mu konkurencja w osobie Artura Puzio. Można powiedzieć, że była to swoista walka pokoleń. 18-letni Puzio rozpoczął swoją przygodę z FMXem w zeszłym roku i stał się prawdziwym objawieniem tego sportu w Polsce. Artur jest zdeterminowany, a do tego diabelnie utalentowany. Górą jednak w Kwidzynie okazał się również talent, ale też doświadczenie Bartka Ogłazy. Bardzo dobry występ zaliczył także Piotr Potaczało, zajmując trzecie miejsce w zawodach. Damian Czudak zmagając się z drobnymi problemami technicznymi, finalnie doleciał na czwartą pozycję. Natomiast Darek Kłopot podbił serca licznie zgromadzonej publiczności, kręcąc backflipy i mini backflipy.

Pierwsze zdjęcia z całego weekendu motocyklowego w Kwidzynie znajdziecie obok, natomiast pełnej galerii szukajcie na stronach Ścigacz.pl już niebawem! (Galeria już jest - zapraszamy do zdjęć z Kwidzyna!)

Po pierwszej rundzie rozgrywek, w klasyfikacji generalnej prowadzi Bartek Ogłaza przed Arturem Puzio i Piotrem Potaczało. Druga runda Pucharu Polski Skillz Up Cup już 26. czerwca w Książu Śląskim koło Zielonej Góry. Możemy wam zagwarantować, że tam podobnie jak w Kwidzynie emocji nie zabraknie!

Wyniki zawodów w Kwidzynie:

Puchar Polski FMX Skillz Up Cup - Kwidzyn:

  1. Bartek Ogłaza
  2. Artur Puzio
  3. Piotr Potaczało
  4. Damian Czudak
  5. Darek Kłopot

Najlepszy Whip:

  1. Bartek Ogłaza
  2. Artur Puzio
  3. Piotr Potaczało

Zapraszamy też do zapoznania się, ze szczegółowymi wynikami V i VI rundy Mistrzostw Polski Cross Country oraz VI i VII rundy Pucharu Polski CC.

Skillz Up Cup, które znajdziecie też na Facebooku, nie mogłoby się odbyć bez wsparcia władz Miasta Kwidzyn oraz sponsorów i partnerów:

Sponsor prezentujący Skillz Up Cup: Moto Allegro, Otomoto
Sponsorzy napędzający: Inter Motors, Ekopak, Artled, Go Pro
Sponsorzy uzupełniający: Bank Zachodni WBK, Be&K, Hotel Centrum, Komputronik, Lester, Żak, Energo Remont, Autoczar, Ams Mareza, Drukarnia Siedem,
Sponsorzy nagród: Jansport, Eat My Dirt
Patronat medialny: Extreme Sports Channel, RMF Maxxx, Ścigacz.pl, X-Cross, Freestyle.pl, Teletop, Puls Kwidzyna
Organizatorzy: Agencja Marketingu Sportowego - Sportainment, Kwidzyński Klub Motorowy, Klub DareDevilFMX, Polski Związek Motorowy

Artur Puzio II miejsce FMX Bartek Oglaza FMX w Kwidzynie
Damian Czudak zawody FMX Bartek Oglaza whip Kwidzyn
Bartek Oglaza zawody Kwidzyn Klopot Darek niski backflip
Dzialo backflip Kwidzyn Dzialo whip Kwidzyn
Dzialo zawody FMX Nieudany backflip Klopot
Puzio Artur Mistrzostwa Polski FMX Oglaza Bart zawody Kwidzyn
Potaczalo Piotrek FMX Piotr Potaczalo zawody FMX
Oglaza Bart - kwidzyn 2011 Oglaza Bartek zawody Skillz up
sylwester jedrzejczyk i rafal kostecki - Senior 2 skoki publicznosc kwidzyn FMX 2011
Lukasz Laskawiec quad MP Cross Country quadow Szymon Motylewski Junior CC - kwidzyn 2011
FMX skillz up kwidzyn 2011 Artur Puzio Skillz Up
gleba freestyle motocross Dziewczyna koszulka Eat My Dirt
S1 Mistrzostwa Polski CC PODIUM FMX
  Darek Klopot rozpoczecie zawodow
07/06/2011 14:50 film
Pierwszy Puchar Polski FMX - Skillz Up Cup w Kwidzynie za nami

http://www.youtube.com/watch?v=MV3rbX9ssyo dobre dobre :) CRAZY KLOPOT

odpowiedz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty.