tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ME i MP w Rajdach Enduro - kieleckie fina³y - strona 4

ME i MP w Rajdach Enduro - kieleckie fina³y - strona 4

Autor: Micha³ "Beavis" Mikulski 2007.11.05, 13:17 6 Drukuj

MP kasa E1
Łukasz Bartos jechał, jak z nut w tym sezonie i na dowód jego klasy wystarczy przywołać fakt, że - oprócz tytułu Mistrza Polski - wywalczył sobie wysokie 11 miejsce w Mistrzostwach Europy. Przesiadka do mniejszej klasy wyszła Łukaszowi na dobre, a więcej o jego przyszłorocznych planach możecie zobaczyć w naszym video-wywiadzie. Drugim zawodnikiem klasy E1, bo ostrym boju, został Paweł Szturomski. Wygrał on tylko jednym punktem z Jakubem Przygońskim, jednak rywalizacja była ciekawa do samego końca.

Mistrz Polski - Łukasz Bartos
V-ce Mistrz Polski - Paweł Szturomski
II V-ce Mistrz Polski - Jakub Przygoński

MP klasa E2
Łukasz Kurowski to jedyna osoba, która zanotowała 100% skuteczność. Wygrywał w każdych zawodach, w jakich startował, co musiało skończyć się tytułem Mistrza Polski. Do tego Kurowski dorzucił kolejny już tytuł V-ce Mistrza Europy i może śmiało powiedzieć, że na polskiej scenie enduro dominuje. Wielka szkoda, że ten utalentowany zawodnik rezygnuje w przyszłym sezonie z rajdów i skupia się wyłącznie na motocrossie. Drugim zawodnikiem okazał się być Michał Ostrzyżek, który podczas ostatniej imprezy sezonu wyprzedził Pawła Świderskiego - niestety nie na drodze rywalizacji, ale z powodu kontuzji tego drugiego. Taki ten sport bywa, ale nie da się ukryć, że Ostrzyżek jeździł cały rok wybitnie równo i szybko.

Mistrz Polski - Łukasz Kurowski
V-ce Mistrz Polski - Michał Ostrzyżek
II V-ce Mistrz Polski - Paweł Świderski

MP klasa E3
Klasyfikację tą wygrał Marek Świderski, który mocno rywalizował z Sebastianem Krywultem. Mocno namieszało oczywiście połączenie klas E2 i E3, jednak w ostatecznym rozrachunku to Świderski został Mistrzem - trzeba przyznać, że zasłużenie. Trzecim zawodnikiem największej klasy został dość niespodziewanie Marek Przybysz i tylko z tego powodu, że startował on tylko w jednej imprezie tego sezonu! Wszyscy wiemy na co stać Marka i wiemy, że gdyby jechał cały cykl imprez, to mocno by namieszał w klasyfikacji. Dlatego tym bardziej śmieszne są sytuacje, iż zawodnik zostaje II V-ce Mistrzem po jednej imprezie, z powodu małej frekwencji.