REJESTRACJA | LOGOWANIE

Bezpieczeństwo

gallery/wiadomosci/2016/12/28/Jaki_kask_motocyklowy_Szczekowiec_z_blenda_czy_integral/_11_z.jpg

Jaki kask motocyklowy? Szczękowiec z blendą czy integral? »

Producenci kasków motocyklowych prześcigają się w produkcji systemów ułatwiających życie motocyklistom. Blendy przeciwsłoneczne, otwierane szczęki, szybko zamykające się zapięcia - to wszystko ma sprawić, że podróż jednośladem będzie jeszcze prostsza i komfortowa. Niestety wszystkie te rozwiązania mają ujemny wpływ na bezpieczeństwo motocyklisty.

gallery/publikacje/2016/Hells_Angles_w_Polsce_Kapitan_Zbik_pomoze_ci/_HELLS_ANGELS_logo_z.jpg

Hells Angles w Polsce - Kapitan Żbik pomoże ci! »

W ubiegłym tygodniu nagłówki gazet zapełniły się informacjami, że nad Zalewem Zegrzyńskim rusza "World Run 2016", czyli światowy zlot Hells Angels Motorcycle Club.

gallery/publikacje/2016/Uwaga_na_drogi_wylegaja_motocyklisci/_Wypadki_motocyklowe_2016_Zabrze_z.jpg

Uwaga - na drogi wylegają motocykliści! »

Tekst, który przeczytacie poniżej opublikowaliśmy dokładnie siedem lat temu. Od wiosny 2009 zmieniło się w Polsce bardzo dużo.

gallery/publikacje/2016/Sezon_2015_rekordowo_bezpieczny_dla_motocyklistow_raport/_Wypadki_motocyklowe_2016_Babice_z.jpg

Sezon 2015 rekordowo bezpieczny dla motocyklistów - raport »

Na dane o ilości wypadków za rok 2015 czekaliśmy z ogromną niecierpliwością. Był to bowiem pierwszy pełny sezon w którym obowiązywały zliberalizowane przepisy dotyczące kierowania jednośladami.

gallery/publikacje/2016/Wypadek_na_motocyklu_o_szpitalnych_VIPach_i_biurokratycznej_bezdusznosci/_wypadek_karetka_lublin_supermoto_motocykle_2008_b_mg_0236_z.jpg

Wypadek na motocyklu - o szpitalnych VIPach i biurokratycznej bezduszności »

Listy czytelników takie jak poniższy publikujemy z bólem serca, ale w tym przypadku warto znaleźć chwilę czasu i przeczytać go do końca.

gallery/publikacje/2015/Jak_mysli_zlodziej_motocykli_Nie_daj_sie_okrasc/_Niezabezpieczony_motocykl_to_zaproszenie_dla_zlodzieja_z.jpg

Jak myśli złodziej motocykli? Nie daj się okraść! »

Coraz krótszy dzień i coraz niższe temperatury sprawiają, że większość z nas kończy tegoroczną przygodę z dwoma kółkami i odstawia je w bezpieczne (?) miejsce na czas zimowego snu. Jednocześnie wchodzimy płynnie w okres wysokiej aktywności złodziei motocykli.

gallery/publikacje/2015/Wyposazenie_ochronne_w_offroadzie_ogranicz_ryzyko_kontuzji/_Wysokie_loty_oznaczaja_podwyzszone_ryzyko_kontuzji_z.jpg

Wyposażenie ochronne w offroadzie - ogranicz ryzyko kontuzji »

Z doświadczenia własnego i obserwacji wiemy, że w pierwszych krokach w offroadzie kwestia zabezpieczenia się przed urazami nie jest traktowana priorytetowo.

gallery/publikacje/2015/Jak_nauczyc_sie_jezdzic_125_tka/_Tomek_Kulik_zajecia_w_szkole_na_125cc_z.jpg

Jak nauczyć się jeździć 125-tką? »

Większość z nas jeździła swego czasu motorowerami i motocyklami. Dziś powrót na dwa kółka jest w związku z tym łatwiejszy. Co jednak mają zrobić ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z jednośladami?

POLECAMY

NAJNOWSZE

KONTAKT Z REDAKCJĄ