tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zwiększenie odległości do wyprzedzanego motocyklisty do 1,5 metra. Nad tym pracują teraz posłowie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zwiększenie odległości do wyprzedzanego motocyklisty do 1,5 metra. Nad tym pracują teraz posłowie

Autor: Alonzo 2021.04.18, 22:48 2 Drukuj

Posłowie rzadko zajmują się sprawami motocyklistów. Jednak teraz właśnie jest właśnie taka rzadka sytuacja. Posłowie Koalicji Obywatelskiej chcą zmiany kodeksu drogowego.

Aktualnie obowiązuje przepis, który nakazuje kierującym pojazdami zachowanie minimum 1 metra odległości od wyprzedzanego roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych. Autorzy tego przepisu chcieli zapewnić większą ochronę tym uczestnikom ruchu, którzy są narażeni na największe obrażenia w przypadku kolizji z większymi pojazdami. Podmuch wiatru, czy przypadkowy manewr, przy mniejszej odległości w stosunku do wyprzedzanych pieszych, rowerzystów i motocyklistów, mogłyby doprowadzić do ich potrącenia lub wyrzucenia na pobocze.

NAS Analytics TAG

Teraz posłowie Koalicji Obywatelskiej chcą zwiększyć odległość do wyprzedzanych pieszych i użytkowników jednośladów do 1,5 metra. Czy zmiana odległości o pół metra wpłynie jakkolwiek na bezpieczeństwo? Z pewnością tak, bo chociaż nikt na drogach nie mierzy odległości do wyprzedzanych jednośladów, to sam fakt, że ma być ona stosunkowa duża, może wpłynąć na zachowania kierowców. Co więcej, bardzo wielu użytkowników dróg w ogóle nie zdaje sobie sprawy z istnienia przepisów, które określają minimalną odległość do wyprzedzanych pieszych, motocyklistów i rowerzystów. Zmiany w prawie mogą być przy okazji kampanią informacyjną, która pozwoli wielu nieświadomym właścicielom aut i ciężarówek dowiedzieć się o obowiązkach, jakie mają oni w stosunku do mniejszych użytkowników dróg.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę