tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zawodnicy Pirelli najszybsi we Włoszech

Zawodnicy Pirelli najszybsi we Włoszech

Autor: Reklama 2015.02.18, 13:42 Drukuj

Wyposażeni w opony Pirelli Scorpion MX32 zawodnicy triumfowali we wszystkich klasach ostatniej rundy Mistrzostw Włoch w Motocrossie.

Podczas trzeciej i ostatniej rundy Międzynarodowych Mistrzostw Włoch w Motocrossie, która odbyła się w zeszły weekend w miejscowości Ottobianco, stawka została zdominowana przez zawodników Pirelli. Był to debiut dla nowego obiektu, który powstał w połowie zeszłego roku. Opady śniegu i deszczu zmieniły ten piaskowy tor w pocięte koleinami piekło. Zawodnikom używającym opony Pirelli udało się zdobyć najwyższe laury, najczęstszym wyborem była opona Pirelli Scorpion MX MdSoft 32F 80/100-21 z przodu i Scorpion MX Soft 410 110/90-19 z tyłu.

Antonio Cairoli (KTM) wygrał wyścig klasy MX1, w klasie Elite zakończył na trzeciej pozycji, ale dzięki przewadze punktowej udało mu się zdobyć Mistrzostwo w obydwu klasach. Jeremy Van Horebeek (Yamaha) zwyciężył w klasie Elita prowadząc zawody od startu do mety. Świetnie poradził sobie jego zespołowy kolega Romain Febvre (Yamaha), który stanął na drugim stopniu podium.

Pirelli zdominowało także MX2. Wygrał tam holenderski zawodnik Nick Kouwenberg (Honda). Drugie miejsce i Mistrzostwo przypadło Tim’owi Gajser’owi (Honda). Jens Getteman (Honda) był trzeci.

Świetne wyniki zaliczyli zawodnicy Pirelli w klasie 125, którą wygrał Gianluca Facchetti (KTM) przed Ivan’em Petrov’em (KTM) i Morgan’em Lesiardo (TM). Petrov, po kilku sezonach zrujnowanych przez kontuzje, został Mistrzem w 125.

Tego samego dnia w Francji, podczas międzynarodowego wyścigu w Valence, Kevin Strijbos (Suzuki) powtórzył swój sukces z poprzedniego weekendu z Hawkstone Park (Anglia, runda Mistrzostw Wielkiej Brytanii). Kevin wygrał przed swoim zespołowym kolegą Clement’em Desalle. Obydwaj zawodnicy używali opon Pirelli. Trzeci na mecie był Gautier Paulin (Honda).

W najbliższy weekend na włoskim torze Mantova odbędzie się ostatnia międzynarodowa impreza, 32. edycja Starcross, przed otwierającą rundą Grand Prix w Katarze.