tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 XIII/XIV Runda M Enduro - Sowacja 2007
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

XIII/XIV Runda M Enduro - Sowacja 2007

Autor: Beavis 2007.09.26, 12:37 5 Drukuj

Podczas pierwszego weekendu września, a zarazem ostatniego wakacji, odbyła się przedostatnia impreza z serii Mistrzostw Świata w Rajdach Enduro, która obfitowała w wiele emocji, zaskakujących wyników i mnóstwa świetnej, sportowej zabawy. Wielki cyrk odwiedził po raz kolejny narciarski kurort na Słowacji - niewielką miejscowość Krompachy. Ulokowana w przepięknie zieleniejących się górach i pagórkach, niedaleko fenomenalnie prezentującego się zamczyska i kipiących pieniędzmi hoteli, miejscowość ta pełna jest kontrastów. Mroczne „kartonowe wioski" społeczności romskich i postkomunistyczne bloki budują w tej okolicy niesamowity, niepokojący klimat. Jednakże tak naprawdę chodzi przecież o rywalizację na najwyższym, światowym poziomie i żadna aura nie może tego zakłócić.

Przeddzień imprezy

NAS Analytics TAG

Zlokalizowany przy ośrodku wypoczynkowym Plejsy paddock z daleka kuł w oczy ogromem i przepychem. Potężne teamowe ciężarówki, busy i samochody zawodników, motocykle, hostessy - pełna paleta barw powodowała uśmiech u każdego fana tego sportu. Wszystko w logiczny i przystępny sposób porozmieszczane było na dość niedużym placu, jednak organizator postarał się o to by każdy miał miejsce dla siebie, a kibic nie pogubił się w tym gąszczu. Warto wspomnieć także o świetnie prezentującym się parku maszyn, czy stworzeniu osobnego parkingu dla kibiców. Szkoda tylko, że przeciętny Kowalski miał z owego parkingu tak daleko do próby Extreme, która z założenia jest tworzona by przyciągać kibiców.

Przechadzając się po paddocku, aż ślinka ciekła na widok pedantycznie przygotowywanych motocykli, które już za chwilę miały zostać wstawione do parku zamkniętego. Mechanicy pracujący w pocie czoła, zawodnicy podrzucający swoje ostatnie uwagi po zjechaniu z placu prób, a wszystko to niczym żywo wyciągnięte z boksów Formuły 1. Profesjonalizm urzekał - nie ma co się dziwić, przecież to Mistrzostwa Świata! Wieczorem zapadła w tym miejscu cisza powodująca ciarki, która była tylko zapowiedzią tego co dziać miało się dnia następnego...

Próby specjalne

Zanim opiszemy wyniki należy koniecznie wspomnieć o organizacji i wyglądzie prób specjalnych, na których to przecież rozgrywa się największa walka. W sobotę rano o 9 zawodnicy wyruszyli na trasę i po niezmierzonym przejeździe przez Test Enduro, udali się na krótką pętlę by po około 30 minutach stanąć na starcie do Testu Extreme. Ulokowana zaraz przy padoku próba cieszyła się z racji swojej spektakularności dużym uznaniem wśród kibiców, którzy bardzo licznie się tam zjawiali. Poprowadzona pod górkę trasa próby miała bardzo naturalny charakter i w nielicznych miejscach zawodnicy mieli do pokonania przeszkody przygotowane ludzką ręką. W większości test ten składał się z dość stromych podjazdów i trudnych leśnych elementów, choć w opinii zawodników nie należał on do najtrudniejszych. Bardzo ciekawym elementem były kamienie rozsypane zaraz po podwójnym stromym podjeździe, a także belki - wszystko po to by jak najlepiej sprawdzić umiejętności szoferów poruszania się w najostrzejszym terenie.

Po tym wymagającym teście zawodnicy udawali się w ciężką trasę dojazdową by w końcu dotrzeć na świetnie przygotowany tor motocrossowy, gdzie rozgrywano Cross Test. Jednakże organizatorzy nie poszli na łatwiznę i ostro pomotali trasę tego testu, łącząc elementy w starym stylu, czyli typowe trawiaste zakręty, z zawijasami toru. W rezultacie otrzymaliśmy szybką i rewelacyjnie przygotowaną próbę na której zresztą pojawiło się najwięcej kibiców. Nic dziwnego - wielkie hopy w połączeniu z zawodnikami MŚ dają bardzo ciekawy rezultat, co zresztą zobaczyć możecie na naszych filmach. Dla kibiców przygotowano „potraviny", zimne piwko i miejsce do posiedzenia, zaś by nikomu się nie nudziło między kolejnymi falami zawodników, zawody były na żywo komentowane.

Ostatnim testem - a zarazem pierwszym, ponieważ zawodnicy tylko w sobotę przeprawę tą mieli nie mierzoną - była Próba Enduro. Ulokowana bardzo blisko paddocku była jedną z najtrudniejszych podczas GP Słowacji. Przede wszystkim test ten był strasznie długi, a co za tym idzie można było tam można równie dużo zyskać, co stracić. Dorzucić do tego musimy dość trudny leśny teren i ostre zakręty na zboczu i otrzymujemy wyjątkowy sprawdzian wytrzymałości i techniki.

To właśnie te trzy próby decydowały o tym w jaki sposób rozdane zostaną punkty w poszczególnych klasach. A było o co walczyć, ponieważ słowackie rundy były przedostatnią imprezą sezonu.

Filmy
Pozostałe filmy:
krompachy test enduro
krompachy test cross
krompachy test extreme
tadeusz blazusiak wywiad krompachy
hotel plejsy krompachy germain albergoni przygotowania start
deparrois wyjscie cross carlsson zakret
cotton zakret guillaume wyjscie zakret cross
zakret w tle sala kapajcik zakret cross
ahola wiraz cross aubert wiraz wyjscie cross
bellometti zakret luk cross belloti zawrot
bossi wyjscie cross caps zakret
carlsson enduro zakret carlsson zakret cross
cervantes zakret luk cross hartmann skok
paoli wyjscie goblet zakret enduro
galindo gaz do dechy extreme cervantes enduro zakret las
kuklik wyjscie z zakretu extreme kuklik zakret wyjscie
plekkenpol zakret santolino wyjscie cross
tarkalla enduro daz do dechy tarkalla kozak foto cross poochini petkoicz
tarkalla zakret cross thain zakret
zakret zakret cross test
zakret cross test nawrot zakret junior wyjscie
zanni zakret wyjscie bellometti tankowanie wody
cherubini kamienie extreme dozsa upadek glazy kamienie extreme
ahola ahola przed startem enduro ahola skarpa skok extreme cherubini las enduro
ahola zakret wyjscie cross aro zakret cross bellometti zakret belometti extreme
zawodnik zakret las extreme bellometti hamowanie bolley wyskok cross botturi skok cross
botturi zakret extreme cadek extreme cerny zakret cervantes zakret extreme
cherubibi skok cross cotton whip wyskok cross deparrois extreme deparrois skarpa skok extreme
deparrois zakret wyjscie cross dini enduro zakret las dozsa hartmann kolizja updek kamienie extreme enduro las
engel zakret galindo zjazd cross germain kok cross guerrero las zakret enduro
guerrero zakret guillaume extreme hamowanie hamowanie zawodnik kibice
hartmann cross test hartmann zakret meta enduro ljunggren zakret cross ljunggren zakret wyjscie skarpa cross
mamucha dekoracja micheluz extreme mossini las enduro mossini skok cross

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    na gr