tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wy¶cigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski - II runda 2007 - strona 2

Wy¶cigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski - II runda 2007 - strona 2

Autor: Bartek Buzuk 2007.06.15, 11:15 4 Drukuj

Pretendent

Tutaj walkę toczyło przede wszystkim dwóch zawodników. Mariusz Kondratowicz prowadził w tym wyścigu przez pierwsze dwa okrążenia. Na trzecim kółku udany atak na pierwsze miejsce przeprowadził Arkadiusz Baczyński spychając Mariusza za swoje plecy. Mimo prób odzyskania straconej pozycji przez Mariusza, Arek nie oddał prowadzenia do końca wyścigu, jako pierwszy przekraczając linię start meta. Zaraz za nim pojawił się Kondratowicz. Trzecie miejsce w tym wyścigu zajął Marcin Małecki.

Hyosung Cup

Zawodnicy startujący w tej klasie mieli tylko jeden, sobotni wyścig na walkę i zdobycie punktów. Faworytem był Jakub Glaser i nie zawiódł kibicujących mu fanów. Już na pierwszym okrążeniu Jakub wyprzedził startującego z pierwszego pola Xaviera Retata i nie dał sobie wydrzeć tej pozycji aż do końca wyścigu. Xavier uplasował się na drugiej pozycji wpadając na metę tuż za Jakubem. Na trzecim miejscu, już ze sporą stratą do prowadzącej dwójki, uplasował się Łukasz Sekuła.

Fiat Yamaha Cup

Zawodnicy ścigający się w pucharze Yamahy również walczyli o punkty podczas jednego, niedzielnego wyścigu. Dodatkowym utrudnieniem był przelotny deszcz. Postanowiono więc opóźnić nieco start wyścigu, by tor zdążył przeschnąć. Mimo wszystko i tak z 10 planowanych okrążeń zawodnicy pojechali tylko 7. Wszystko za sprawą wypadku Pawła Dębowskiego. Paweł wjechał w maszynę zawodnika, którzy upadł tuż przed nim. Dał radę kontynuować wyścig ale wyciekający z jego Yamahy olej "zalał" poznański tor i sędziowie zdecydowali się przerwać wyścig. Pojawiły się czerwone flagi co było wielkim pechem dla Christofa Bursiga. Świetnie jadący Niemiec prowadził przez cały wyścig. Niestety nie zauważył on znaków mówiących o przerwaniu wyścigu i zamiast zjechać do depo przejechał przez prostą start/meta robiąc wheelie w geście triumfu, za co został zdyskwalifikowany. Pierwsze miejsce zatem w klasie R1 przypadło Przemysławowi Janikowi, Drugie Konradowi Wiluszowi, a na trzecim sklasyfikowany został Robert Kowalski.

W klasie R6 pierwsze miejsce na pudle wywalczył Marcin Dziawer, który "pomścił" startującego w wyższej klasie brata. Obok Marcina na drugim miejscu stanął Paweł Dębowski a na trzecim Michał Irzyk.

Suzuki GSX-R Cup

Startujący na motocyklach Suzuki zawodnicy ścigali się zarówno w sobotę jak i w niedzielę w dwóch klasach: do 600 ccm i powyżej 600 ccm. W niższej klasie pewnie zwyciężył Grzegorz Nowak. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę nie miał sobie równych z dużą przewagą przyjeżdżając do mety. W sobotę drugie miejsce przypadło Radosławowi Skalmierskiemu, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Surowiec. W niedzielę Skalmierski przyjechał trzeci. Drugie miejsce wywalczył Radosław Prządka.
W mocniejszej klasie w sobotę triumfował Krzysztof Robak. Za nim na metę przyjeżdżali kolejno: Mariusz Durynek i Łukasz Nowak. W niedzielę Krzyśkowi nie udało się ponownie stanąć na najwyższym miejscu - był drugi. Na miejscu oznaczonym liczbą "1" stanął Marcin Adamczewski. Trzecie miejsce przypadło Mariuszowi Durynkowi.
Co ciekawe zwycięzca obu biegów klasy do 600 ccm skutecznie walczył z mocniejszymi sprzętami. W sobotę przedzielił pierwszą dwójkę klasy 600+ a w niedzielę był tuż za pierwszą trójką.

BMW Cup

Emocjom związanym z marką z Bawarii towarzyszyły też serie groźnie wyglądających upadków. W sobotę dwójka zawodników szczepiła się motocyklami przy wyjściu na prostą start/meta. Wyglądało to groźnie na szczęście nic się nie stało i w niedzielę obydwaj panowie mogli kontynuować wyścigi. Sobotnie zmagania wygrał Bartosz Łysoniewski, drugi był Przemysław Janik, a trzeci Grzegorz Majewski W niedzielę groźne upadki mieli zwycięzcy sobotniego wyścigu: Bartek Łysoniewski i Grzegorz Majewski. Na pierwszym miejscu pojawił się Przemek Janik, który prowadził przez cały wyścig. Drugi na metę przyjechał Rafał Puchaczewski a trzeci Rafał Herman.

Honda CBR Cup

Najsłabszą pojemnościowo klasę zarówno w sobotę jak i niedzielę uświetniły przejazdy VIPów. W sobotę był to Paweł Szkopek, który wykręcił najlepszy czas i na metę dotarł jako pierwszy. Oczywiście nieoficjalnie, gdyż przejazdy VIPów nie wliczają się do klasyfikacji pucharu Hondy. Oficjalnie na pierwszym miejscu sklasyfikowany został Marcin Rzenno, drugie miejsce zajął Antoni Kupiński, a trzecie Kacper Trzyna. W niedzielę jako gość specjalny na Hondzie CBR 125 zasiadł Szymon Dziawer wykręcając drugi czas tego wyścigu. 25 punktów do klasyfikacji generalnej wywalczył ponownie Marcin Rzenno. Na drugim miejscu na pudle stanął Kacper Trzyna, a na trzecie wspięła się Agata Augustyn.