tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki Motul Roof of Africa 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wyniki Motul Roof of Africa 2021

Autor: Dominika Jochymska 2021.11.29, 10:44 Drukuj

53. edycja Motul Roof of Africa za nami. Warunki pogodowe sprawiły, że zdaniem większości uczestników, była to jedna z najtrudniejszych, o ile nie najtrudniejsza, odsłona tego wydarzenia. Mimo tego, na pozycji "Króla Gór", czwarty rok z rzędu - bez zmian.

Pierwszy dzień wyścigu głównego Motul Roof of Africa rozpoczął się dla zawodników wcześnie rano, kiedy wyruszyli na trasę wiedząc, że nie będzie łatwo. Padający w nocy deszcz sprawił, że warunki na trasie stały się zdradzieckie, a wielu zawodników zaliczyło bardzo długi dzień.

NAS Analytics TAG

Zwycięzca kwalifikacji Travis Teasdale i broniący tytułu Wade Young przez cały poranek toczyli zacięty pojedynek. Youngowi udało się odrobić minimalną stratę do Teasdale i przejąć prowadzenie z przewagą około pięciu minut do momentu przerwy na tankowanie. Matt Green był zaledwie dwie minuty za swoim teamowym kolegą Teasdalem i bardzo mocno parł do przodu.

W poprzednich edycjach wydarzenia Young wykazał się umiejętnością radzenia sobie w złych warunkach i pierwszy dzień tegorocznego wyścigu głównego tylko to potwierdził. Zmierzając do przełęczy o nazwie "Emotions", gdy deszcz padał jeszcze mocniej, pięciokrotny zwycięzca odkręcił gaz i zaczął mocno odjeżdżać rywalom.

Zanim dotarł do mety, Young powiększył swoją przewagę nad Teasdalem do imponujących 32 minut. Matt Green, który zajął trzecie miejsce, uzyskał wynik gorszy o 50 minut od zwycięzcy. Pierwszą piątkę zamknęli: William Slater i Luke Walker.

Do godziny 17:00 czasu lokalnego tylko ośmiu zawodników klasy Gold ukończyło wyścig, a ostatni z nich spędził na motocyklu prawie 12 godzin. W tym samym czasie tylko pięciu kierowców klasy Silver ukończyło trasę, a w najlepszej trójce znaleźli się: Jason Dames, Bryden Foster i Sage McGregor.

W klasie Bronze najlepszym finiszerem był Rory Gower, a za nim uplasowali się Pieter Holl i Jukka Holl.

Ze względu na fatalne warunki poprzedniego dnia, organizatorzy zmienili format finałowego etapu. 53. edycja Motul Roof of Africa została uznana przez większość uczestników za jedną z najtrudniejszych, a łatwiejszy trzeci wyścig przez wszystkich został przyjęty z zadowoleniem.

Wade Young rozpoczął ostatni dzień rywalizacji z wygodną 30-minutową przewagą. Pomyłka nawigacyjna zmusiła go jednak do zawrócenia i ponownego przejechania odcinka trasy, który przegapił. Szczęśliwie, marginesu czasowego wystarczyło i Wade zabrał do domu swoje czwarte zwycięstwo z rzędu oraz szóste w sumie w Motul Roof of Africa.

Świetnie w tegorocznej edycji pojechał Travis Teasdale, który uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach i poparł to kolejnym pierwszym miejscem trzeciego dnia. Mimo tak dobrych wyników, były one jednak niewystarczające, aby wygrać. Ostatni stopień podium zajął Matthew Green, który pojechał równo od początku do końca plasując się każdego dnia na trzecim miejscu.

Klasę Silver wygrał Sage Mcgregor, Jason Stay ze stratą ponad sześciu minut był drugi, a Whitney Oosthuisen musiał zadowolić się trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej.

W klasie Bronze najlepszy wynik uzyskał Rory Gower, a Pieter Holl i Jukka Holl zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Wyniki Motul Roof of Africa 2021

1. Wade Young
2. Travis Teasedale
3. Matt Green
4. William Slater
5. Blake Gutzeit
6. Luke Walker
7. Tristan Tamsen
8. Chayse Orsmond
9. Heinrich Aust
10. Andrew Houston

Szczegółowe wyniki znajdują się na STRONIE.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr