tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wynajem motocykli na Bali nie dla turystw. Plany rzdu oburzyy reszt wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wynajem motocykli na Bali nie dla turystw. Plany rzdu oburzyy reszt wiata

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.03.23, 10:25 Drukuj

Władze Bali poinformowały niedawno, że planują zakazać turystom korzystania z motocykli i szybko pojawiły się głosy oburzenia, ponieważ jest to najpopularniejszy środek transportu do poruszania się po wyspie. Po ogłoszeniu tego pomysłu sieć zalała fala krytyki.

Jak informuje Southern China Morning Post, pomysł spotkał się z falą krytyki ze strony zainteresowanych. Ci twierdzą nawet, że to mieszkańcy dają im zły przykład, bo sami jeżdżą bez kasków i odzieży ochronnej. Dlatego nie jest niczym niezwykłym widok kierujących skuterami, którzy jeżdżą np. w samych szortach.

2023 05 Liberty Motors Yamaha Track Day 420x400
NAS Analytics TAG

Wypożyczalnie również nie są bez winy, ponieważ często nie sprawdzają nawet, czy ktoś ma odpowiednie uprawnienia do kierowania motocyklem. Portal SCMP przywołuje też przypadki turystów, którzy jawnie oskarżają policjantów o to, że zatrzymują tylko zagranicznych gości, bo liczą na łapówki.

Gubernator wyspy, Wayan Koster grzmi, że chce tym pomysłem przywrócić godność podróżowania. Southern China Morning Post cytuje jedną z jego ostrzejszych wypowiedzi: "Jako turyści powinniście zachowywać się jak turyści i używać pojazdów przygotowanych przez agencje podróży, zamiast jeździć motocyklami nie mając na sobie koszulek, odzieży i kasków, a także bez prawa jazdy i popełniając wykroczenia drogowe."

Z kolei portal Ruetir informuje, że tylko na przełomie lutego i marca odnotowano 170 wykroczeń drogowych popełnionych przez turystów poruszających się na skuterach i motocyklach. Zdarzali się nawet tacy, którzy używali fałszywych tablic rejestracyjnych. Co roku notuje się też sporo wypadków śmiertelnych, które przeważnie są powodowane przez odwiedzających prowadzących jednoślady będąc pod wpływem alkoholu.

Zakaz miałby wejść w życie jeszcze w tym roku, ale na razie nie wiadomo, jak będzie egzekwowany. Na początku mówiło się, że turyści przyłapani na jeździe motocyklem mogliby stracić swoje wizy turystyczne i być zmuszeni powrócić do domu w trybie natychmiastowym.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr