tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 W Hiszpanii weszy w ycie nowe ograniczenia prdkoci. Jest te surowszy taryfikator mandatw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

W Hiszpanii weszy w ycie nowe ograniczenia prdkoci. Jest te surowszy taryfikator mandatw

Autor: Andrzej Sitek 2021.05.13, 11:02 2 Drukuj

Jeśli planujecie motocyklową podróż do Hiszpanii, pamiętajcie, że od 11 maja na większości miejskich dróg w ojczyźnie corridy obowiązuje obecnie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Mimo że zmianę zapowiedziano pod koniec ubiegłego roku, hiszpańska Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego (DGT) dała gminom sześć miesięcy na podjęcie odpowiednich kroków i przygotowanie się do wprowadzenia zmian, m.in. stosownych znaków drogowych i innych oznaczeń.

Ograniczenie do 30 km/h dotyczy ulic w miastach z jednym pasem ruchu dla obu kierunków. Dotychczas kierowcy mogli na drogach tego typu rozpędzić się do 50 km/h. Dodatkowo na ulicach współdzielonych przez ruch pieszych i samochodów, oraz jednokierunkowych z jednym pasem ruchu, obowiązuje obecnie ograniczenie prędkości do 20 km/h.

NAS Analytics TAG

Zmiany objęły też drogi dwupasmowe, na których poprzednio można było w zgodzie z przepisami jechać do 80 km/h. Obecnie jest to tylko 50 km/h, a na dodatek zniknęła możliwość dodania kolejnych 20 km/h w przypadku konieczności wyprzedzania innego pojazdu. Limit został zniesiony, co oznacza, że 50 km/h obowiązuje w każdej sytuacji i w praktyce uniemożliwia wyprzedzanie wolniejszych pojazdów.

Niestety wraz z ograniczeniami zmienił się taryfikator mandatów. W nowym cenniku przekroczenie dozwolonej prędkości będzie kosztowało kierowców 100-600 euro (450-2700 zł) i 6 punktów karnych.

Rządzący postanowili także zakazać kierującym trzymania w dłoni jakichkolwiek urządzeń. Chodzi nie tylko o telefony, ale wszelką elektronikę. Za nieprzestrzeganie tego przepisu można zostać ukaranym mandatem w kwocie 200 euro (900 zł) oraz 3 punktami karnymi.

Jeszcze trochę i będziemy mogli bez wstydu wrócić do zaprzęgów konnych i bryczek. Będzie ekologicznie, wolno i w zgodzie z przepisami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr