tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 VI Runda Wy¶cigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski - strona 3

VI Runda Wy¶cigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski - strona 3

Autor: BadYunior 2006.09.18, 17:05 Drukuj

Klasa Superbike

Nieukrywanym faworytem tej klasy od samego początku był powracający na tor z niemieckich wyścigów Andrzej Pawelec. Z kompletem punktów zebranym w czasie poprzednich wyścigów nie musiał nawet startować już w tej podwójnej rundzie wyścigów. Ponieważ jednak była to runda ostatnia, nie miał zamiaru opuścić ostatniej też w tym roku okazji polatania po poznańskim torze. Niestety nie zostały pobite ustanowione na pierwszych rundach rekordy okrążenia i nadal pozostają na poziomie 1:35. Pierwszy sobotni wyścig klasy zgodnie z oczekiwaniami wygrał zawodnik teamu Yamaha Pawelec Wallrav Racing Systems - Andrzej Pawelec, meldując się na mecie o prawie 27 sekund przed teamowym kolegą Sławkiem Graussamem. Na trzecim miejscu , ze stratą ok. 0,5 sekundy do Graussmana , uplasował się Piotr Stachowiak. Ponieważ wyścig Superbików połączony jest z klasą Superstock 1000, mieliśmy możliwość oglądania fantastycznej walki, jaką stoczyli między sobą zawodnicy PolandPosition Hubert Tomaszewski (Superbike GSXR1000) i Adam Badziak (Superstock 1000 GSX-R750). W rezultacie tej walki Adaś nakopał Hubertowi prawie 4 sekundy przewagi, startując na całkowicie seryjnym motocyklu o mniejszej pojemności. Wyścig niedzielny przyniósł niespodzianki w postaci odebrania drugiej pozycji Sławkowi Graussamowi przez Piotra Stachowiaka.

10 16 + 58.8861:39.407
7 66 KROPIWNICKI AdamKlub Motorowy "QUARCUS"

11 16+ 55.9271:39.551
6 66 KROPIWNICKI Adam Klub Motorowy "QUARCUS"

Klasa Superstock 1000

W połączonym wyścigu klas nie sposób jest zapomnieć o świetnych startach Bartka Wiczyńskiego. Niestety, mimo tego, że zawodnik prowadzi przez większość pierwszego okrążenia, to z czasem ulega szybszym i niekiedy bardziej doświadczonym zawodnikom, np. Andrzejowi Pawelcowi. Bardzo ładnie poradził sobie w wyścigach Marek Szkopek. Pod nieobecność starszego brata to on miał zamiar wieźć prym w klasie. Skutecznie mu jednak przeszkadzał w tym Ireneusz Sikora, który pierwszy wyścig ukończył na najwyższym miejscu. Niestety w drugim wyścigu nie zauważył karnego przejazdu przez pitline i podobnie jak Alek Dubeski został z niego wykluczony.
W drugim, niedzielnym wyścigu Marek Szkopek był już na pierwszej pozycji, tuż przed Bartkiem Wiczyńskim. Irek Sikora ukończył go trzeci, jednak przez wspomniany niefortunny fakt i wykluczenie w klasyfikacji, na trzeciej pozycji został zapisany Janusz Oskaldowicz, który najwyraźniej nie radzi sobie już z młodymi wilkami tej klasy.