tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ural z Burundi, Citroen z Antarktyki. Skąd Polacy sprowadzają pojazdy?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ural z Burundi, Citroen z Antarktyki. Skąd Polacy sprowadzają pojazdy?

Autor: Raff 2019.07.12, 14:46 1 Drukuj

Burundi, Sandwich Południowy, a nawet... Antarktyka! Polacy sprowadzają pojazdy z najodleglejszych miejsc na Ziemi.

Polacy sprowadzają pojazdy nie tylko z Europy Zachodniej. Jak dowiadujemy się z komunikatu Ministerstwa Cyfryzacji, wśród państw ostatniej rejestracji pojazdów importowanych figurują nieprawdopodobnie egzotyczne miejsca.

NAS Analytics TAG

Czołówkę listy otwierają oczywiście Niemcy, tuż za nimi plasują się Francja, Belgia, Holandia i Włochy. Ale, jak się okazuje, pojazdy sprowadzamy także z Korei Południowej czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Najciekawsze wpisy znajdują się jednak na końcu listy, wśród krajów, których sprowadzamy pojazdy najrzadziej. Tutaj mamy prawdziwą egzotykę - Rwanda, Sri Lanka, Jemen, Niger, Mozambik czy Burundi. Większość pojazdów z egzotycznych kierunków to oczywiście samochody, choć właśnie z Burundi sprowadzono… motocykle Dniepr i Ural.

Ciekawą listę zamykają takie miejsca brytyjskie terytoria zamorskie na południowym Oceanie Atlantyckim - Georgia Południowa i Sandwich Południowy oraz… Antarktyka. To ostatnie miejsce, skąd rzekomo pochodzi pewien Citroen, jak twierdzi Ministerstwo Cyfryzacji, musi być jednak pomyłką urzędnika… Szkoda.

Takie i inne informacje dostępne są w bazie danych CEPiK.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę