Trening pod okiem Leona Giesbersa
W skwarze wczorajszego dnia, na Olsztyńskim torze zgromadziło się kilkunastu zawodników z Kadry Polski oraz z czołówki polskiego motocrossu. Pod okiem Marcina Wójcika oraz Leona Giesbersa - Holenderskiego trenera - z potem na czole (dosłownie) u¶wietniali swoj± technikę jazdy, przygotowuj±c się do weekendowych Mistrzostw Europy.
Trening rozpocz±ł się wykładem Leona Giesbersa na temat praktycznych poprawek w maszynach zawodników. Każdy motor został dokładnie obejrzany, omówiony i je¶li była taka potrzeba, zagraniczny trener udzielał porady jakich korekt dokonać. Przeważnie były to drobne rzeczy jak: obniżyć hamulce, czy też zamontować niewiele szersz± kierownicę. Generalnie nasi sportowcy maj± porz±dny sprzęt.
Po krótkiej sesji zdjęciowej przyszedł czas na wyczerpuj±cy trening. To była istna walka nie tylko z wyzwaniami rzucanymi przez obu trenerów i ubitym torem, ale również z niemiłosiernie wysok± temperatur±. Nie obyło się bez kilku obtarć i dziur w ubraniach, ale zbieraj±c wszystko do ogółu, chłopaki dali z siebie wszystko co mogli dać tego dnia.
Przygotowała: Zuzanna Błasiak (MotoX.com.pl)
Foto: Luigi Saladini (MotoX.com.pl)







Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze