tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tor Walii zagrożony brakiem wsparcia rządu NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Tor Walii zagrożony brakiem wsparcia rządu

Autor: Lovtza 2016.04.08, 12:06 Drukuj

Walijski minister finansów Edwina Hart odmówiła podpisania projektu Circuit of Wales z uwagi na "nieakceptowalnie wysoki poziom ryzyka" i "duże znaki zapytania w odniesieniu do rentowności projektu". Brak podpisu minister oznacza w dużym skrócie, że projekt nie otrzyma wsparcia rządowego.

Dlaczego to tak duży problem? Przede wszystkim to, że realizacja budowy obiektu wyłącznie ze środków prywatnych wydaje się być mało realna. Brak wsparcia lokalnych władz oznaczać też może pogorszenie klimatu wokół inwestycji i wstrzymanie wsparcia ze strony prywatnych inwestorów, w tym jednego z gigantów ubezpieczeniowych. Aviva obiecała wyłożyć na Circuit of Wales 350 milionów funtów, ale w świetle decyzji rządu Walii dalsze wpieranie projektu staje pod znakiem zapytania.  

NAS Analytics TAG

Rząd Walii wesprzeć miał tor kwotą 30 milionów funtów. Budowę ogłoszono w roku 2011 i miała być ona wsparciem regionu mocno dotkniętego skutkami kryzysu z 2008 roku. Na torze tym już w roku 2015 miały odbywać się wyścigi MotoGP, które zamierzano przenieść z Silvestone. Z uwagi na opóźnienia w pracach Silverstone pozostaje gospodarzem Grand Prix, a decyzja walijskich urzędników nie zapowiada zmian w lokalizacji brytyjskiej rundy GP.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę