tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tomek Grabowski - zdobywca Pucharu Suzuki GSX-R 1000 cm3 2009 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tomek Grabowski - zdobywca Pucharu Suzuki GSX-R 1000 cm3 2009

Autor: Informacja prasowa 2009.12.07, 15:04 Drukuj

Wszystko zaczęło się od naszego małego, Bydgoskiego toru kartingowego, gdzie pierwszy raz przytarłem kolanem

Tomkiem Grabowskim, w swoim pierwszym sezonie na torze, wygrał tegoroczny Puchar Suzuki GSX-R w klasie 1000 cm3, dosiadając Suzuki GSX-R750.

To był twój pierwszy sezon w wyścigach, jak trafiłeś na tor?

Tomek Grabowski: Wszystko zaczęło się od naszego małego, Bydgoskiego toru kartingowego, gdzie pierwszy raz przytarłem kolanem. Następnie dowiedziałem się, że są wolne treningi w Poznaniu i we wrześniu 2008 roku pojechałem tam spróbować swoich sił. Od tego momentu jazda na torze stała się moją pasją.

Czym był dla ciebie start w Pucharze Suzuki GSX-R?

TG: Start w Suzuki GSX-R Cup był dla mnie ogromnym przeżyciem i doświadczeniem. W pierwszej rundzie z pewnością brakowało braku pewności siebie oraz właśnie tego doświadczenia, związanego z wyścigami. W kolejnych rundach bardziej uwierzyłem w swoje umiejętności, a jazda po torze sprawiała mi coraz więcej radości.

W klasie „litrowych" motocykli wygrałeś na seryjnym Suzuki GSX-R750, jak oceniasz ten motocykl?

TG: Uważam, że siedemset pięćdziesiątka jest naprawdę bardzo dobrym motocyklem. Najbardziej zadowolony byłem z gabarytów motocykla i jego prowadzenia. Mimo, że na prostych odstawałem od maszyn o większej pojemności, to na zakrętach nadrabiałem straty.

Jak podobała ci się tegoroczna nagroda - wyjazd na Macau Grand Prix

TG: Wycieczka do Chin była dla mnie miłym zaskoczeniem. Spędziłem tam naprawdę niezapomniane chwile, z czego najbardziej utkwiły mi w pamięci wyścigi uliczne w Macao oraz ekskluzywny hotel Venetian, takie Las Vegas Azji.

Jak oceniasz tegoroczny sezon WMMP?

TG: W tegorocznym sezonie było wielu zagranicznych zawodników, którzy podnieśli poziom naszych zawodów.

Jakie są twoje plany na przyszły sezon?

TG: Chciałbym wystartować w klasach mistrzowskich czy w cyklu Alpe Adria. Niestety zależy to od finansów - jestem na etapie poszukiwania sponsorów, ponieważ samodzielnie nie mogę pokryć tak wysokich kosztów związanych z tym sportem.

Najlepszy wyścig w tym sezonie?

TG: Przedostatni wyścig uważam za najlepszy, ponieważ po słabszym starcie musiałem odrabiać straty, co jednak zaowocowało lepszym czasem i zajęciem pierwszego miejsca.

Grabowski na podium
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę