tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tomek Grabowski - zdobywca Pucharu Suzuki GSX-R 1000 cm3 2009

Tomek Grabowski - zdobywca Pucharu Suzuki GSX-R 1000 cm3 2009

Autor: Informacja prasowa 2009.12.07, 15:04 Drukuj

Wszystko zaczęło się od naszego małego, Bydgoskiego toru kartingowego, gdzie pierwszy raz przytarłem kolanem

Tomkiem Grabowskim, w swoim pierwszym sezonie na torze, wygrał tegoroczny Puchar Suzuki GSX-R w klasie 1000 cm3, dosiadając Suzuki GSX-R750.

To był twój pierwszy sezon w wyścigach, jak trafiłeś na tor?

Tomek Grabowski: Wszystko zaczęło się od naszego małego, Bydgoskiego toru kartingowego, gdzie pierwszy raz przytarłem kolanem. Następnie dowiedziałem się, że są wolne treningi w Poznaniu i we wrześniu 2008 roku pojechałem tam spróbować swoich sił. Od tego momentu jazda na torze stała się moją pasją.

Czym był dla ciebie start w Pucharze Suzuki GSX-R?

TG: Start w Suzuki GSX-R Cup był dla mnie ogromnym przeżyciem i doświadczeniem. W pierwszej rundzie z pewnością brakowało braku pewności siebie oraz właśnie tego doświadczenia, związanego z wyścigami. W kolejnych rundach bardziej uwierzyłem w swoje umiejętności, a jazda po torze sprawiała mi coraz więcej radości.

W klasie „litrowych" motocykli wygrałeś na seryjnym Suzuki GSX-R750, jak oceniasz ten motocykl?

TG: Uważam, że siedemset pięćdziesiątka jest naprawdę bardzo dobrym motocyklem. Najbardziej zadowolony byłem z gabarytów motocykla i jego prowadzenia. Mimo, że na prostych odstawałem od maszyn o większej pojemności, to na zakrętach nadrabiałem straty.

Jak podobała ci się tegoroczna nagroda - wyjazd na Macau Grand Prix

TG: Wycieczka do Chin była dla mnie miłym zaskoczeniem. Spędziłem tam naprawdę niezapomniane chwile, z czego najbardziej utkwiły mi w pamięci wyścigi uliczne w Macao oraz ekskluzywny hotel Venetian, takie Las Vegas Azji.

Jak oceniasz tegoroczny sezon WMMP?

TG: W tegorocznym sezonie było wielu zagranicznych zawodników, którzy podnieśli poziom naszych zawodów.

Jakie są twoje plany na przyszły sezon?

TG: Chciałbym wystartować w klasach mistrzowskich czy w cyklu Alpe Adria. Niestety zależy to od finansów - jestem na etapie poszukiwania sponsorów, ponieważ samodzielnie nie mogę pokryć tak wysokich kosztów związanych z tym sportem.

Najlepszy wyścig w tym sezonie?

TG: Przedostatni wyścig uważam za najlepszy, ponieważ po słabszym starcie musiałem odrabiać straty, co jednak zaowocowało lepszym czasem i zajęciem pierwszego miejsca.

Grabowski na podium
Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę