tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 To ju naprawd koniec? Top Gear nie powrci w "przewidywanej przyszoci". BBC nie zmieni zdania
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

To ju naprawd koniec? Top Gear nie powrci w "przewidywanej przyszoci". BBC nie zmieni zdania

Autor: Andrzej Sitek 2023.11.22, 08:42 Drukuj

O tym, że Top Gear może zniknąć na zawsze, usłyszeliśmy już we wrześniu, ale teraz BBC podało tę informację oficjalnie. Oświadczenie opublikowane we wtorek (22.11) przez BBC nie pozostawia złudzeń co do dalszych losów popularnej serii o tematyce motoryzacyjnej. Korporacja postanowiła definitywnie zakończyć program.

Decyzja została podjęta po tym, jak prezenter Freddie Flintoff uległ poważnemu wypadkowi podczas kręcenia programu w grudniu ubiegłego roku. Prowadzący Top Gear jechał trzykołowym samochodem Morgan Super 3, który jest pozbawiony dachu, poduszek powietrznych i innych zabezpieczeń. Sam Flintoff jechał bez kasku, więc można się tylko domyślać, co się stało z jego głową i twarzą, kiedy pojazd dachował i sunął po asfalcie do góry nogami. Dopiero po 45 minutach przyleciał helikopter, który zabrał go do szpitala.

NAS Analytics TAG

Flintoff pojawił się publicznie na początku września i miał na twarzy wyraźne ślady po operacjach. Jednocześnie nie wypłynęły żadne informacje, że Flintoff lub powiązane z nim firmy wytoczyły proces BBC. W rozumieniu brytyjskich mediów ma to oznaczać, że BBC wypłaciło mu po cichu niemałe odszkodowanie. Po wypadku zostało przeprowadzone wewnętrzne śledztwo BBC Studios, ale jego wyniki nigdy nie ujrzały światła dziennego i zapewne tak już pozostanie.

W międzyczasie Chris Payne, który jest jednym z producentów serialu, miał odejść z pracy przy Top Gear. Współprowadzący program twierdzą z kolei, że nie wyobrażają sobie powrotu do produkcji po tak koszmarnym wypadku. Pod koniec września bulwarowe Daily Mail napisało, że ekipa produkcyjna została rozwiązana i nie dokończy 34. sezonu Top Gear, a już nakręcone odcinki nigdy nie zostaną wyemitowane. Teraz okazuje się, że rewelacje Daily Mail nie mijały się z prawdą.

W tym miejscu warto przypomnieć, że legenda Top Gear nie wyrosła dzięki obecnym prezenterom, tylko słynnemu trio, do którego należeli Jeremym Clarkson, Richard Hammond oraz James May. To za ich czasów Top Gear stał się jednym z najchętniej oglądanych programów telewizyjnych na świecie. Potem widzieliśmy już tylko stopniowe zaniżanie poziomu Top Gear.

Po tym, jak oryginalni prezenterzy opuścili program w 2015 roku, BBC testowało kilka kombinacji gospodarzy, a ostatecznie w 2019 roku zatrzymało się na zespole, do którego należeli Paddy McGuinness, Freddie Flintoff i Chris Harris. Filmowanie 34. serii programu było w toku, gdy Flintoff miał wypadek. Od tego czasu nie pojawiły się żadne nowe odcinki.

"Wiemy, że rezygnacja z programu będzie rozczarowującą wiadomością dla fanów, ale jest to właściwe posunięcie" - czytamy w oświadczeniu. "Przerwa nie ma wpływu na wszystkie inne działania związane z Top Gear, w tym międzynarodowe formaty, cyfrowe, magazyny i licencje". Korporacja oświadczyła jednocześnie, że nie kończy współpracy z trzema aktualnymi gospodarzami Top Gear, ale dla każdego z nich opracowywane są nowe projekty.

Wracając jeszcze do nieszczęśliwego wypadku Flintoffa, niedawno pojawiły się przecieki, że prezenter zawarł ugodę z BBC na astronomiczną sumę 11,2 miliona dolarów. Czy stacja rzeczywiście wypłaciła mu te gigantyczne środki? Oficjalnego potwierdzenia nie ma. Przed wypadkiem Flintoffa Top Gear miał mniejszą publiczność niż wcześniej, ale nadal przyciągał przez ekrany średnio 4,5 miliona widzów.

Teraz fani mogą tylko czekać i liczyć na to, że BBC w końcu przełknie jakoś gorzki przypadek Flintoffa i przywróci program. Niestety szanse na to są znikome.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr