tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Top Gear: A tribute to Sabine Schmitz" - Jeremy Clarkson wraca do "Top Gear"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

"Top Gear: A tribute to Sabine Schmitz" - Jeremy Clarkson wraca do "Top Gear"

Autor: Andrzej Sitek 2021.04.07, 09:27 8 Drukuj

Były gospodarz "Top Gear" Jeremy Clarkson, został usunięty z programu BBC w 2015 roku, bo zwymyślał a potem pobił Oisina Tymona, który od dziesięciu lat zajmował się produkcją motoryzacyjnego show. Po incydencie Oisin trafił do szpitala a prezenter na dywanik.

Telewizja przeprowadziła szczegółowe śledztwo zakończone rozstaniem z Clarksonem. To była trudna decyzja, bo "Top Gear" przyciągał wówczas przez ekrany około 350 milionów widzów w 214 krajach, a charyzmatyczny Clarkson miał duży udział w tym sukcesie. Po rozstaniu z BBC tercet prezenterów przeniósł się do Amazona, dla którego nagrywają program pod nazwą "The Grand Tour".

Powrót Clarksona do "Top Gear" po sześciu latach nieobecności ma być hołdem dla zmarłej zawodniczki wyścigów samochodowych Sabine Schmitz. Niemiecka mistrzyni od lat związana była z legendarnym torem wyścigowym Nürburgring, świętowała na nim wiele triumfów.

Nazywana "Królową Nürburgringu" była wręcz kultową postacią w środowisku fanów motorsportu na całym świecie. Globalną popularność przyniósł jej występ w programie Top Gear, którego została stałym bywalcem. Schmitz wygrywała na torze, ale niestety przegrała walkę z rakiem. Zmarła w połowie marca bieżącego roku.

Nagła śmierć Sabine Schmitz poruszyła nie tylko fanów motosportu. Wielka trójka: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May - postanowiła działać. Podziały zniknęły a BBC zgodziło się wyjątkowo na współpracę. W efekcie znowu zobaczymy w "Top Gear" niegdysiejszych gospodarzy programu. Spotkamy się z nimi już dziś.

W zapowiedzi tego wydarzenia Clarkson powiedział o Sabine - Kiedy wchodziła do pokoju, to jakby wszystko stawało się trochę jaśniejsze i głośniejsze. Podkręcała każdy potencjometr w twoim telewizorze, aż zaczynał się trząść i wyć. Po prostu. I tak wyglądało pięć minut z Sabine.

 "Top Gear: A tribute to Sabine Schmitz" obejrzycie dzisiaj na BBC One. W programie wystąpi również szef mercedesa Toto Wolff oraz przyjaciółka Schmitz, była zawodniczka Susie Wolff. Trzecim gościem będzie brytyjski wicemistrz F1 (2001) David Coulthard. Program rozpocznie się o 20:30.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr