tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki Katana moe dosta zupenie nowy silnik. Plotki z Japonii wskazuj na wiksz pojemno
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Suzuki Katana moe dosta zupenie nowy silnik. Plotki z Japonii wskazuj na wiksz pojemno

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.21, 07:15 Drukuj

Według informacji z różnych rynków Suzuki Katana choć jest motocyklem udanym, to nie cieszy się dużą popularnością. Wygląda na to, że producentowi to nie przeszkadza, ponieważ pojawiły się plotki o zupełnie nowej odsłonie tego kultowego modelu. Mówimy tu o kolejnej generacji z nowym silnikiem.

W Japonii zorganizowano imprezę z okazji urodzin Katany, która została wskrzeszona w 2018 roku. Podczas wydarzenia był obecny Toshihiro Suzuki i jak twierdzi japoński magazyn Young Machine, prezes marki zdradził kilka ważnych szczegółów. Wskazują one na możliwość pojawienia się kolejnej generacji tego legendarnego motocykla i dotyczą między innymi silnika.

NAS Analytics TAG

Young Machine twierdzi, że producent miałby zwiększyć pojemność silnika do 1100 cm3, co byłoby o tyle ciekawe, że przecież obecna Katana bazuje na poprzedniej generacji modelu GSX-S1000 i producent mógłby kontynuować taką strategię. Nie byłoby w tym nic złego, ponieważ nowy GSX-S1000 to bardzo dobra maszyna. To jednak nie koniec potencjalnych zmian.

Informacje z Japonii wskazują na to, że pojemność zbiornika paliwa mogłaby wzrosnąć z obecnych 12 do nawet 16 litrów. Obecny wyświetlacz monochromatyczny miałby być zastąpiony w pełni kolorowym ekranem TFT. Wreszcie pozostaje też kwestia elektroniki. W modelu GSX-S1000GT litrowy silnik został wyposażony w dwukierunkowy quick shifter i ten mógłby się pojawić w nowej Katanie. Czy Suzuki nas zaskoczy? O tym przekonamy się (lub nie) w listopadzie na targach EICMA 2023.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr