tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Supercross: Dortmund waniejszy ni St. Louis?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Supercross: Dortmund waniejszy ni St. Louis?

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.11, 05:32 Drukuj

Już jutro zawodnicy pojadą druga rundę Monster Energy AMA Supercrossu. Niektórych zawodników jednak nie zobaczymy w tym czasie w USA, a w… Europie.

Wszystko to za sprawą Supercrossu w Dortmundzie, który równocześnie jest finałową rundą ADAC SX Cup. Cykl rozpoczął się w listopadzie w Stuttgarcie. Druga runda odbyła się w Chemnitz, również w listopadzie. Trzydniowy finał rozpoczyna się już dziś w Dortmundzie.

NAS Analytics TAG

Nie od dziś wiadomo, że europejscy organizatorzy rozpieszczają amerykańskich zawodników gażami za start. Stawki z roku na rok są windowane, a prym w płaceniu horrendalnych kwot wiodą: Paris Bercy oraz ADAC Dortmund.
Można zrozumieć, że organizatorzy chcą u siebie widzieć najlepszych zawodników. Jednak tysiące Euro są wydawane na niekoniecznie najlepszych zawodników z USA. Tym najlepszym zależy na startach w Mistrzostwach Świata, albo po prostu organizatorów na nich nie stać. Nieco w cieniu zawsze zostają świetni zawodnicy z Europy. Szkoda.

No, ale… Więc kto więc poleciał do Niemiec, zamiast ścigać się w St. Louis? W klasie SX1 w Dortmundzie zobaczymy: Ryana Breece‘a, Justina Starlinga, Tylera Bowersa, Nicka Schmidta, Bena LaMay‘a i Mike‘a Alessi. Natomiast w klasie SX 2 startować w Dortmundzie będą: Dare DeMartile, Kevin Moranz, Lance Kobusch i Joey Crown.

Podczas drugiej rundy Monster Energy AMA Supercrossu nie będzie jednak pustych pól startowych. Do rywalizacji w klasie SX250 wraca między innymi Jeremy Martin. A pozostała stawka jedzie, tak jak w Anaheim.

Tor w Str. Louis będzie wyglądać tak:

Ponownie nie zabraknie wielkich skoków: podwójnych i potrójnych, whoopsów, mostu oraz ogromnego skoku finiszowego. Mega widowiskowo będą wyglądać dwa skoki nad nitką toru. Z niecierpliwością czekamy na to co się będzie działo w St. Louis!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr