tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Statystyki Ducati przed Grand Prix Austrii NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Statystyki Ducati przed Grand Prix Austrii

Autor: Informacja prasowa 2019.08.09, 11:46 Drukuj

Niemal bez przerwy, po zmaganiach w Brnie, wracają Motocyklowe Mistrzostwa Świata. Przed nami 11. runda na torze Red Bull Ring w Austrii.

Oto 10 interesujących faktów związanych z zespołem Ducati oraz austriackim obiektem:

NAS Analytics TAG
  • To będzie 28. edycja Grand Prix Austrii. W latach 70. i 80. XX wieku Grand Prix odbywało się na torze Salzburgring. W latach 1996 i 1997 wyścigi organizowano na A1-Ring, który został zakupiony przez Red Bull w 2010 roku, a nazwa obiektu została zmieniona. Od 2014 roku odbywają się na nim wyścigi Formuły 1, a od 2016 - MotoGP.
  • Od powrotu GP Austrii do kalendarza Motocyklowych Mistrzostw Świata, Ducati zwyciężało na Red Bull Ring trzykrotnie: Andrea Iannone w 2016 roku, Andrea Dovizioso w 2017 roku, Jorge Lorenzo w 2018 roku.
  • Podczas GP, odbywających się na Red Bull Ring, Andrea Dovizioso zawsze startował z pierwszej linii. W 2016 roku z trzeciego pola startowego, a w 2017 i 2018 roku - z drugiego. Jedyne pole position ustanowione przez zawodnika Ducati w historii tego obiektu miało miejsce w 2016 roku. Tym zawodnikiem był Andrea Iannone.
  • Drugie miejsce w Brnie zdobyte przez Andreę Dovizioso było jego piątym podium w sezonie, a także 130. "pudłem" ogółem w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.
  • Rekord prędkości na Red Bull Ring został ustanowiony na motocyklu Ducati przez Alvaro Bautistę w 2016 roku - było to 316,5 km/h.
  • Red Bull Ring posiada najmniejszą liczbę zakrętów w całym kalendarzu MotoGP - jedynie dziesięć: 3 lewe, 7 prawych.
  • Najlepszy rezultat uzyskany przez Danilo Petrucciego na Red Bull Ring to 5. miejsce w 2018 roku.
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę