tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sensacja - Polak zwycięzcą w Erzberg Rodeo!

Sensacja - Polak zwycięzcą w Erzberg Rodeo!

Autor: Lovtza 2007.06.11, 09:56 15 Drukuj

Polak, Tadeusz Błażusiak został zwycięzcą najtrudniejszego wyścigu offroadowego na świecie - Red Bull Hare Scramble 2007

Wspaniałą niespodzianką dla polskich kibiców zakończył się wczorajszy wyścig Red Bull Hare Scramble 2007 w czasie Erzberg Rodeo. Polak, Tadeusz Błażusiak został zwycięzcą tego najtrudniejszego wyścigu offroadowego na świecie! Wyczyn młodego Polaka to nie dzieło przypadku, jako że Błażusiak wygrał we wspaniałym stylu osiągając sensacyjny czas 1:29m48s.

Start naszego 24 letniego zawodnika trialowego z Nowego Targu w Erzbergu sam w sobie jest imponujący. Polak zadziwił zapierającą dech w piersiach techniką jazdy dyrektora zawodów Karla Katocha i ten wpisał Tadeusza na listę wyścigu Rodeo-X Endurocross. W sobotę w czasie Superfinałów okazało się, że była to dobra decyzja, jako że Polak wygrał Dziką Kartę do startu z pierwszego rzędu do wyścigu Red Bull Hare Scramble!

Za kierownicą pożyczonego (!) KTM-a Tadek stanął w jednym rzędzie z najlepszymi zawodnikami Enduro na świecie. To co zapowiadało się na sensację stało się rzeczywistością. To wspaniały sukces tego utalentowanego zawodnika na zapewne ogromny krok w kierunku rozwoju sportowej kariery, jako kierowcy fabrycznego któregoś z renomowanych teamów.

Zaledwie 6 minut za Polakiem przyjechał Brytyjczyk Tom Sager. 21-letnia wschodząca gwiazda z fabrycznego teamu KTMa udowodniła, że jest w tej chwili jednym z najbardziej perspektywicznych offroadowych talentów na świecie. Po kolejnych 7 minutach na metę Erzberg Areny dotarł Juha Salminen z Finlandii. Pełne wyniki wyścigu Red Bull Hare Scramble 2007 przedstawiamy poniżej. Szczegółowa relacja z zawodów pojawi się na naszych stronach w najbliższych dniach. Gorąco zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zawodów w Erzbergu oraz do składania gratulacji dla Tadeusza!