tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rycerzyki na podium w Częstochowie!

Rycerzyki na podium w Częstochowie!

Autor: Informacja prasowa 2012.06.15, 10:11 Drukuj

Dwóch wałbrzyskich „Rycerzyków” Oliwer Zabrzeski oraz Jakub Isański zwyciężyło indywidualnie i drużynowo w I rundzie Mistrzostw Polski w mini żużlu, które odbyły się na torze w Częstochowie.

To był bardzo ważny dla nas turniej wyjazdowy. Po przerwie zimowej była to pierwsza konfrontacja  z zawodnikami z innych polskich klubów m.in. z Gorzowa, Częstochowy, Rybnika.

Emocje były bardzo duże, tym bardziej, że kluby wystawiły kilku nowych zawodników. Do tego dochodził jeszcze atut własnego toru, jednak dla zawodników z poza Częstochowy szanse były jednakowe. Oczywiście największym faworytem był Mistrz Polski Jacek Fajfer z Gorzowa, jak się jednak okazało, nasi wałbrzyscy zawodnicy wypadli lepiej.

Rozegranych zostało 5 biegów i już w pierwszym doszło do sporej niespodzianki, ponieważ wygrał go Oliwer Zabrzeski, pokonując klubowego kolegę V-ce Mistrza Polski Kubę Isańskiego. Nasi zawodnicy cały czas wyjeżdżali na tor skoncentrowani, wychodzili pierwsi spod taśmy nie dając na dystansie żadnych szans naszym rywalom. W barwach Rycerzyków Wałbrzych wystartował również dwóch nowych zawodników: Paweł Trześniewski i jako rezerwowy Jakub Majda, a zawody w Częstochowie były ich pierwszymi w życiu. Paweł pokazał, że w przyszłości będzie stanowił mocny trzon drużyny i zajął wysokie VI miejsce. Natomiast tuż za podium na IV miejscu uplasował się kolejny nasz zawodnik: Jakub Piątek. Ostatecznie zawody wygrał Oliwer i było to jego pierwsze zwycięstwo w barwach „Rycerzyków” Wałbrzych, drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega Jakub Isański a na trzecim miejscu uplasował się ich największy rywal Jacek Fajfer z Gorzowa.

Dzięki wysokim wynikom indywidualnym nasza zespół zajął drużynowo I miejsce, a do rezultatu zalicza się wynik dwóch najlepszych zawodników z każdej drużyny.