tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rundy MotoGP - Argentyna potwierdzona, Sachsenring odpadnie? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rundy MotoGP - Argentyna potwierdzona, Sachsenring odpadnie?

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.09.14, 10:27 4 Drukuj

MotoGP trafi do Argentyny w 2013 roku, ale już za rok może nie odbyć się runda na torze Sachsenring

Wczorajsze doniesienia na temat organizacji jednej z rund MotoGP na terenie Argentyny zostały oficjalnie potwierdzone. Kontrakt pomiędzy organizatorami, a Dorną Sports został podpisany na trzy lata. Motocyklowe Grand Prix pojadą do Ameryki Południowej w 2013 roku, a do tego czasu tor Termas de Rio Hondo ma zostać zmodernizowany tak, aby spełniał standardy FIM i MotoGP.

Jak z kolei donosi niemiecka prasa, z kalendarza Motocyklowych Grand Prix może odpaść Sachsenring. Pomimo ogromnej popularności, jaką cieszy się GP Niemiec - w tym roku wyścigi obejrzało 230 000 widzów, obiekt ma problemy finansowe. W konferencji zorganizowanej przez organizatora - ADAC, ogłoszone zostało, że pomimo podwyższenia cen biletów o 10%, tegoroczne straty wyniosły aż 600 000 euro.

Dorna Sports zapowiedziała też podniesienie opłaty za możliwość zorganizowania rundy z 2 do 4 milionów euro. Według przewidywań ADAC, wtedy strata sięgnęłaby 2,1 miliona. To oznacza, że o ile warunki nie zmienią się lub organizator nie dostanie wsparcia finansowego, karuzela MotoGP w 2012 roku ominie Sachsenring. Dorna wprawdzie poszukuje torów poza Europą, jednak w ramach zastępstwa tego obiektu, mówi się o obiektach Lausitzring lub Nurburgring.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę