tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rabin Racing Team w obliczu wyzwania w serii Supersport 300 w Mistrzostwach Polski NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rabin Racing Team w obliczu wyzwania w serii Supersport 300 w Mistrzostwach Polski

Autor: Informacja prasowa 2019.05.01, 20:53 Drukuj

Pierwsza runda międzynarodowej serii Alpe Adria na torze Slovakiaring, która odbyła się w miniony weekend, potraktowana została przez zespół Tomasza Rabińskiego jako treningowe przetarcie w warunkach bojowych przed nadchodzącymi zmaganiami w Mistrzostwach Polski.

W kapryśnych warunkach pogodowych ze zmiennym szczęściem rywalizację ukończył lider zespołu Kamil Barcik na swojej Yamasze R3. Po sobotnim wyścigu i czternastym miejscu w silnie obsadzonej stawce, oczekiwania na niedzielny bieg były bardziej optymistyczne. Niestety bardzo porywisty zimny wiatr skutecznie pokrzyżował plany na solidną jazdę równym tempem, doprowadzając do spadku przyczepności i w konsekwencji do wywrotki w dynamicznej sekcji toru.

NAS Analytics TAG

Tomasz Rabiński (menadżer): - Tak jak rok temu pierwsze starcie wyścigowe zaplanowaliśmy na rundę zagraniczną w serii Alpe Adria, której nie traktujemy priorytetowo i zamierzamy kontynuować sporadycznie przy okazji rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski. Z jednej strony uniknęliśmy niepotrzebnej presji na dobry wynik, a z drugiej mogliśmy się przekonać, w którym miejscu przygotowań się znajdujemy. Po przebiegu tej rywalizacji i dużej stracie czasowej do czołówki ścigającej się na innych maszynach, śmiało mogę stwierdzić, że standardowe przygotowania do tego sezonu obejmujące wszystkie niezbędne przeglądy serwisowe nie są wystarczające, aby być konkurencyjnym w walce. Czeka nas wielka mobilizacja i ciężka praca techniczna, aby stworzyć dla naszego jeźdźca pakiet skuteczny w rywalizacji o najwyższe miejsca. Jestem za to bardzo zadowolony z postawy naszego zawodnika, tym bardziej żałuję wywrotki Kamila w drugim wyścigu. Mimo wszystko optymistycznie patrzę w przyszłość i obiecuję, że nie poddamy się i z pomocą naszych partnerów osiągniemy zamierzone cele walki o najwyższe miejsca na podium.

Kamil Barcik (Supersport 300): - Bardzo pozytywnie oceniam przygotowawczy weekend wyścigowy przed rywalizacją w Mistrzostwach Polski, głównie z powodu obecności bardzo silnej zagranicznej stawki, od której starałem się jak najwięcej nauczyć. Bardzo cieszę się z intensywnej pracy całego zespołu oraz z otrzymanego wsparcia ze strony mojego trenera Piotra Kuptela. Wynik, który udało mi się osiągnąć jest bardzo podobny do tego sprzed roku, przy czym poprawiłem rekord okrążenia o dwie sekundy. Chciałbym bardzo pogratulować mojemu głównemu konkurentowi z zeszłego sezonu Filipowi Kurkowi, który po zmianie motocykla prezentuje niesamowite tempo i okazał się być najszybszym zawodnikiem wśród Polaków. Tradycyjnie na koniec dziękuję moim kibicom za doping oraz mojej żonie za wsparcie, bez którego nie osiągnąłbym tak wiele.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę