tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chłodny weekend w Koszalinie. Rabin Racing Team rozpoczyna rywalizację w klasie Sport 250 NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Chłodny weekend w Koszalinie. Rabin Racing Team rozpoczyna rywalizację w klasie Sport 250

Autor: Informacja prasowa 2019.05.07, 17:01 Drukuj

Najmłodszy uczestnik Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski, dwunastoletni Mateusz Molik, bardzo intensywnie przepracował swój pierwszy start w klasie Sport 250 na obiekcie Motopark Koszalin.

Oba wyścigi, ukończone na ósmym i piątym miejscu w stawce trzynastu maszyn, są dobrym punktem wyjścia do dalszej pracy nad rzemiosłem wyścigowym.

NAS Analytics TAG

Pomocny w realizacji tego celu był także udział Mateusza dzień wcześniej w Pucharze Polski Pit Bike SM, w którym odnotował finisz na najniższym stopniu podium w swojej młodzieżowej klasie. Jednakże intensywność startów w połączeniu z bardzo chłodną temperaturą jak na tą porę roku, zaważyły na braku optymalnej kondycji młodego zawodnika.

Tomasz Rabiński (menadżer): - Początki sezonu weryfikują stawkę w każdej klasie wyścigowej. W tym momencie mamy świadomość, że walka o najwyższą lokatę w dwieście pięćdziesiątkach będzie bardzo trudna i wymagająca. Z drugiej strony ważniejszym celem dla Mateusza i dla jego ojca Jacka, który odpowiada za jego trening, jest ciągły wzrost umiejętności. Jestem spokojny, że prędzej czy później oba cele będą realizowane równolegle. Szkoda trochę pierwszego wyścigu, w którym na pierwszym zakręcie zawiodła go skrzynia biegów i po spadku na tył musiał się przebijać. Na szczęście w drugim utrzymał już solidne i równe tempo.

Mateusz Molik (Sport 250): - Wynik, który osiągnąłem mógł być trochę lepszy biorąc pod uwagę moje rezultaty z zeszłego roku na tym samym obiekcie, ale wiem, że pogoda i duże zmęczenie zrobiły swoje. Wiosenny chłód także pokrzyżował moje przedsezonowe treningi z tatą w Poznaniu. Niemniej teraz będę miał chwilę oddechu przed kolejną rundą, gdzie możemy razem dopracować formę, aby dołączyć do walki z Łukaszem Wieczorkiem i Krzyśkiem Dzikowskim, którym gratuluję zwycięstw w Koszalinie. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za gorący doping, który bardzo mi się w tych dniach przydał, ale oczywiście największe podziękowania kieruję do zespołu za pomoc techniczną i mojego taty za opiekę trenerską.

Kolejna runda wyścigowa odbędzie się 18-19 maja na Torze Poznań, gdzie do walki staną razem obaj zawodnicy Rabin Racing Team: Kamil Barcik w Mistrzostwach Polski Supersport 300 oraz Mateusz Molik w Pucharze Polski Sport 250.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę